Utekl mi pes/našel jsem psa

Může se stát, že i sebehodnější pes někdy uteče.  Počítejte proto s označením svého psa pomocí známky, čipu nebo telefonního čísla ve schránce na obojku. Předejdete tím stresu, kterému bude Váš pes vystaven, pokud jej budou strážníci nuceni převézt do útulku, protože neznají majitele psa. Strážníci se s Vámi  spojí a mohou Vám psa po dohodě přivézt domů nebo na jiné dohodnuté místo.

Utekl mi pes
V případě, že Vám uteče pes, volejte okamžitě do útulku veterinární kliniky ve Štrossově ulici  a současně volejte operačnímu městské policie a ptejte se, zda nebyl Váš pes odchycen a převezen do útulku. Pokud se tak stalo, počítejte s tím, že při výdeji psa pracovníky veterinární kliniky Vám bude účtován poplatek v jehož výši jsou zahrnuty výdaje za jeho event. ošetření, krmení apod. Pokud si psa vyzvednete po 19. hodině, může Vám být účtován noční pohotovostní příplatek.

Ostatní telefonní čísla a informace:  
Útulek ve Štrossově ulici +420 737 754 898
Operační městské policie +420 466 859 220
Poplatek ze strany útulku (dle velikosti psa) 140 - 200 Kč
Pohotovostní příplatek 200 - 300 Kč

Našel jsem psa
Když sami někde cizího psa najdete a zadržíte, zavolejte operačnímu městské policie (156), strážníci si pro psa přijedou (pokud nejste daleko od služebny, můžete psa na služebnu v Pernerově ulici i přivést) a psa do útulku převezou služebním speciálně vybaveným vozidlem. Nezkoušejte předat do útulku psa sami osobně, z provozních důvodů by od Vás pracovníci útulku psa nepřevzali. Pokud psa sami nezadržíte, rovněž zavolejte na městskou policii a snažte se lokalizovat místo, kde jste psa naposledy viděli, jaké byl barvy, kterým směrem se pohyboval atd. Naši strážníci se psa pokusí najít.
 

Čtěte také…

Výběrové řízení

10. 6. 2021 | Městská policie Pardubice přijme nové strážníky

Dětské dopravní hřiště na Dukle v květnu otvírá své brány

28. 4. 2021 | Oblíbené sportoviště bude opět v provozu

Lhůta pro vyřešení přestupků se opět vrací k původním 15 dnům

22. 4. 2021 | Od 1. května začně platit standardní dvoutýdenní termín

 

© Městská policie Pardubice