Na živelnou jízdu na elektrokoloběžkách si posvítí strážníci

Počítejte s častějšími kontrolami

Na živelnou jízdu na elektrokoloběžkách si posvítí strážníci

S rostoucí popularitou elektrokoloběžek se množí stížnosti na divokou jízdu některých jejích uživatelů. Již na jaře proběhlo několik preventivních akcí, na kterých strážníci ve spolupráci s organizací Besip, Policií ČR a provozovatelem sdílených koloběžek firmou Bolt, šířili osvětu mezi děti i dospělé. I přes tuto aktivitu se stále potýkáme s porušováním pravidel při jízdě na elektrokolběžce. Řada lidí si stále neuvědomuje, že pro jízdu na elektrokoloběžce platí stejná pravidla, jako pro jízdu na kole. To znamená, že je povolena jízda pouze po cyklostezce, silnici či v piktogramovém koridoru pro cyklisty. Osoby mladší 18 let musí jezdit s přilbou a je zakázána jízda ve dvou. Tyto nešvary již v ulicích města strážníci průběžně trestají a navíc na frekventovaných a vytipovaných místech proběhne i několik kontrolních akcí.

Pozornosti ale neujdou ani samotní cyklisté. Kromě jízdy po chodníku se strážníci také zaměří na jejich osvětlení, které je s přicházejícím podzimem stále více aktuální.

Čtěte také…

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Č. 3/2021

17. 9. 2021 | Ředitel Městské policie Pardubice vyhlašuje dne 17. 9. 2021 výběrové řízení č. 3/2021 na obsazení pozice Vedoucí technického oddělení

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice