Události 3. 5. 2021

Zaútočila kovová trubka nebo alkohol?; Agresivní opilec se pokusil probít z obklíčení

Události 3. 5. 2021

Zaútočila kovová trubka nebo alkohol?
Časová tíseň, manželka na cestě domů a všude po bytě louže krve. Zápletka hodná snímku Pulp Fiction ukazuje, že některé slavné situace nemusí být jen fikce. Byt sice nevypadal jako interiér vozu Chevrolet Nova, ve kterém náhodný výstřel z pistole Vincenta Vegy ukončil život nebohého Marvina, ale krve v něm bylo také dost.
Na místo kavalerie, přijela situaci obhlédnout naše hlídka, která má stejné hobby jako pan Winston Wolf: řeší problémy. Muž, který volal strážníky, trval na tom, že krvavá zranění v obličeji mu způsobil neznámý útočník, který jej v noci napadl železnou trubkou. Strážníci zase trvali na provedení dechové zkoušky, která navzdory časnému ránu stále ještě vycházela s pozitivním výsledkem. S ohledem na zranění hlídka přivolala záchrannou službu a muži doporučila, že pokud na svém scénáři z historek z podsvětí bude trvat i po ošetření a celkovém vystřízlivění, má napadení oznámit na nejbližší policejní služebně. Chybělo tomu jen to Jimmyho vychvalované kafe.
 

Agresivní opilec se pokusil probít z obklíčení
Probouzení opilců patří mezi jeden z poslední dobou častých úkolů strážníků. Většinou stačí při probuzení rychlá domluva, omluva a odchod směrem k vhodnějšímu místu k odpočinku. Ne vždy se ale hladký průběh podaří. Když strážníci budili 38letého muže z Polska, kterého lidé našli ležet na schodech, dočkali se nejprve nadávek a pokusu o napadení. Agresivní opilec měl v dechu přes 4 promile alkoholu. Pod tímto vlivem měl zřejmě pocit, že namísto dvoučlenné hlídce čelí mnohonásobné přesile a podlehl nutkání probít se z obklíčení. Jeho snažení ukončila služební pouta a pobyt na záchytné stanici, kde střízlivěl téměř 24 hodin a po propuštění byl za své počínání odměněn pamětním pokutovým blokem.


 

Čtěte také…

Výběrové řízení

10. 6. 2021 | Městská policie Pardubice přijme nové strážníky

Dětské dopravní hřiště na Dukle v květnu otvírá své brány

28. 4. 2021 | Oblíbené sportoviště bude opět v provozu

Lhůta pro vyřešení přestupků se opět vrací k původním 15 dnům

22. 4. 2021 | Od 1. května začně platit standardní dvoutýdenní termín

 

© Městská policie Pardubice