Události 25. 11. 2021

Výlet pro kebab se mládencům nevyplatil; Kačer na útěku z vězení ; Zpátky do školy. V doprovodu strážníků

Události 25. 11. 2021

Výlet pro kebab se mládencům nevyplatil
Jsou nápady, které nejsou z těch nejlepších. Pro ilustraci bohatě poslouží příběh tří mladíků, kterým po alkoholické jízdě v nedalekém městě přišel pan hlad a tak se vydali na jízdu do města většího a sousedního. Jak vypadala jízda pro kebab do středu Pardubic těžko říci, ale cesta zpátky už skončila neslavně. Jízda protisměrem třídou Míru se jako nejlepší nápad neukázala. Směrem opačným v tu samou chvíli jelo hlídkové vozidlo městské policie. K upoutání pozornosti hlídky by stačilo už toto, ale 19letý řidič se v té chvíli pokusil úroveň zájmu strážníků ještě zvýšit tím, že se z třídy Míru pokusil uniknout další jednosměrnou ulicí. Věren svému stylu, opět v protisměru. To už za ním ale jeli i strážníci. Krátký pokus o únik vzdal řidič o dvě ulice dál, kde se parta vyhrnula z auta. Při opětovném spatření hlídkového vozu dostal 19letý řidič další pošetilý nápad a opět se pokusil zmizet, tentokrát po vlastní ose. Navzdory sportovní přípravě proti hlídkovému vozu neměl jako běžec šanci a vzápětí už se shledal se strážníky, kterým hned po doběhu nadýchal 1,48 promile. Proč se nechal svými dvěma kamarády přemluvit k řízení, když byl z celé posádky nejvíc pod vlivem právě on, to už bude vysvětlovat policistům. Každopádně ten kebab vyjde hodně draho.

Kačer na útěku z vězení
Obvyklý scénář s věznicí je takový, že policie někoho chytí a ten za mřížemi skončí. V Pardubicích strážníci otestovali i postup opačný. Ve věznici Pardubice odchytili zraněného kačera se zlomenou nohou a předali ho našim strážníkům. Od nás poputuje do Záchranné stanice živočichů v Pasíčkách. Ke cti kačerovi slouží, že ani nekváknul.

Zpátky do školy. V doprovodu strážníků
Hlídky strážníků nejen že ráno dohlíží nad bezpečnou cestou školáků do lavic, ale některé do nich dokonce i vrací. Dvě naše kolegyně si ve středu všimly šestiletého chlapce, který postává nedaleko rychlého občerstvení na třídě Míru. Vzhledem k tomu, že v tuto dobu měl být ve škole, došly se zeptat, co se děje. Chlapec uvedl, že čeká na otce, kterému se asi protáhlo jednání v pojišťovně a že už mu je trochu chladno. Kolegyně nabídly, že na místě počkají s ním, ale čekání se vleklo. Proto si zavolaly do školy o kontakt na rodiče. A v tento moment se také zjistilo, že tatínek chlapce vůbec není v pojišťovně a o jeho výletu za školu také není zcela informován. Následovala rychlá domluva a cesta zpátky do školy, kde hlídka chlapce předala.

Čtěte také…

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Č. 4/2021

4. 11. 2021 | Ředitel Městské policie Pardubice vyhlašuje dne 2. 11. 2021 výběrové řízení č. 4/2021 na obsazení pozice Vedoucí technického oddělení

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice