Událost 24. 11. 2021

Strážníci si posvítili na noční „neviditelné“ chodce; Dynamo děkovalo záchranářům

Událost 24. 11. 2021

Strážníci si posvítili na noční „neviditelné“ chodce
Chválíme snahu zaměstnanců přijít do práce včas a uznáváme, že v současné zimě vyrazit pěšky v pět hodin ráno už samo o sobě je výrazem odvahy. Ale něco jiného je odvaha a druhá věc je koledování si o smrt na krajnici poměrně rušné silnice. A navíc ve chvíli, kdy je opravdu ještě noc a chodec si v ní hraje na horníka v šachtě při výpadku proudu. Chůze v temně modrých riflích, černé bundě s šálou a čepicí příbuzné barvy vražené zespodu a z vrchu do obličeje zkrátka není to pravé. Něco nám tam v mnoha případech i chybělo. A to byly právě reflexní prvky, kvůli kterým jsme na kontrolu vyrazili.
Mezi pátou a šestou hodinou ráno se strážníci postavili k silnici u Černé za Bory a čekali na tmavé postavy, které se pomalu vylupovaly ze tmy. V tomto místě není instalováno veřejné osvětlení a není zde ani chodník, takže chodci skutečně chodí tmou přímo po silnici. Dočkali jsme se celkem patnácti příchozích a tuto skupinu můžeme rozdělit přesně na třetiny. Pět z nich můžeme pochválit, pět z nich mělo alespoň nějaký reflexní prvek a pěti z nich došlo k hlídce bez reflexních prvků a vesměs v tmavém oblečení, což v silničním provozu může být velmi nebezpečné. Koho jsme mohli, toho jsme spolu koordinátorkou Besipu vybavili reflexními prvky na další bezpečnou cestu, protože i v případě chodců vybavených reflexními prvky platí, že čím více, tím lépe. Pětici chodců přímo chválíme za použití osvětlení - ať už baterkami mobilních telefonů nebo přímo blikačkami, které byly pro řidiče i pro nás z dálky velmi dobře viditelné a tento způsob můžeme určitě doporučit.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích nařizuje chodcům povinnost mít při pohybu v komunikaci mít mimo obec za snížené viditelnosti na sobě reflexní prvky. Myslete na to i vy. Má to smysl. V případe střetu s vozidlem jako chodec určitě nebudete tím, kdo ze střetu vyjde jako vítěz. Zvažte proto použití reflexních prvků či přímo světýlek pro své cesty nocí, deštěm či vánicí. Děláte to především sami pro sebe.
Fotogalerii z kontroly najdete na našem INSTAGRAMU

 

Dynamo poděkovalo záchranářům
Speciální hokejový večer věnovaný záchranářům. I to bylo součástí hokejového utkání Dynama Pardubice s Bílými tygry z Liberce. Hokejový klub Dynamo Pardubice se tímto večerem rozhodl poděkovat a ocenit práci těch, kteří pomáhají. Za Městskou policii Pardubice převzal ocenění ředitel Rostislav Hübl. Ocenění byli příslušníci Policie České republiky, Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a Armády České republiky.
Vážíme si takového poděkování a i my za něj děkujeme! Jsme tu pro vás, když nás potřebujete.

Čtěte také…

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Č. 4/2021

4. 11. 2021 | Ředitel Městské policie Pardubice vyhlašuje dne 2. 11. 2021 výběrové řízení č. 4/2021 na obsazení pozice Vedoucí technického oddělení

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice