Události 22. 11. 2021

Čtyřleté dítě vyběhlo za rodiči do práce. A zůstalo na ulici; Opilec si před odpadnutím nestihl natáhnout kalhoty, dalšího si vyzvedla manželka

Události 22. 11. 2021

Čtyřleté dítě vyběhlo za rodiči do práce. A zůstalo na ulici
Čtyřleté dítě chodí samo po ulici před šestou ranní. Taková hlášení každý den nedostáváme. Hlídka proto vyjela na místo, kde skutečně našla chlapce mongolského původu. Hledání společné řeči se ukázalo jako obtížné až nemožné. Naštěstí univerzální jazyk obsahující gesta fungoval. Chlapec ukazoval na dveře bytového domu a skrze ně vedl strážníky až do útrob domu a do jeho pater, kde stejně jako venku ukázal na dveře. Ty byly otevřené a byt za nimi prázdný. Zvláštní situaci navíc podtrhl příchod páru stejné národnosti, kteří v bytě našli hlídku s dítětem. Příchozí se sami spojili s překladatelkou a ta hlídce přeložila, že jde o dědu s babičkou a přicházejí z noční směny. Tam se ale zdrželi a mezitím matka a otec chlapce zase odešli na denní směnu. Chlapec zůstal doma chvilku sám, ale vyběhl ven hledat rodiče a přitom se mu zabouchly dveře bytového domu. Situace se tak vysvětlila a dále se jí bude zabývat sociální odbor.

Opilec si před odpadnutím nestihl natáhnout kalhoty, dalšího si vyzvedla manželka
Na opilého muže u čerpací stanice na Hradecké ulici upozornila žena strážníky. Ti po příjezdu na místo našli v listí ležet muže, který měl kalhoty tak nízko, že bylo už pouhým pohledem poznat, že muži je opravdu zima. I přesto strážníci měli co dělat, aby dotyčného vůbec probudili. 29letý muž z Ukrajiny nadýchal 1,75 promile alkoholu v dechu a byl předán do tepla záchytné stanice a po vystřízlivění a zahřátí mu strážníci za veřejné pohoršení vystavili účet.
Štěstí u močení neměl ani další muž, kterého hlídka nalezla v půli noci v Jiráskově ulici. 33letý muž u stromu rovnou usnul. Tohoto muže jsme předali přivolané manželce, která si jej odvezla s sebou.

Čtěte také…

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Č. 4/2021

4. 11. 2021 | Ředitel Městské policie Pardubice vyhlašuje dne 2. 11. 2021 výběrové řízení č. 4/2021 na obsazení pozice Vedoucí technického oddělení

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice