Události 19. 11. 2021

Řidič na pervitinu strážníkům odmítal zastavit, pak jim nabízel drogy; Když na autě nejdou světla, tak si zapni mlhovku; Agresivní muž na pervitinu řádil před azylovým domem; Pomůžeme i v Holicích

Události 19. 11. 2021

Řidič na pervitinu strážníkům odmítal zastavit, pak jim nabízel drogy
Kam nás někdy zdánlivá maličkost zavede. Hlídka strážníků v Pardubicích si v noci všimla vozidla, které jede v pruhu vyhrazeném pro MHD, a proto se vozidlo rozhodla zastavit a řidiče na přestupek upozornit. Řeklo by se, že rozblikané policejní auto v noci prostě přehlédnout nejde. Ale řidič zastavovaného vozidla jako by se snažil dokázat, že je slepý. Choval se, jako by se jej situace netýkala a hlídku za sebou ignoroval. Zastavil až po několika stech metrech. Strážníkům už v té chvíli známý a povědomý 29letý muž sdělil, že nezastavoval proto, že se chtěl projet, aby ho kamarádi viděli. To nebyla jediná podivná odpověď, která z něho vypadala a následovala proto dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem a zkouška na návykové látky s výsledkem přesně opačným.
Řidič ani nezkoušel nic zapírat, strážníkům se rovnou pochlubil, že je uživatelem pervitinu a hned jim nabídl, jestli si nedají také. Hlídka jeho nabídku s díky odmítla, což se řidič snažil kontrovat změnou nabízeného sortimentu a nabídl marihuanu či další drogy. Mezitím strážníkům sdělil, že je prodejcem těchto látek. Jediné, co nemohl nabídnout, bylo řidičské oprávnění a tak se příběh uzavřel. Dále se jím už bude zabývat Policie České republiky.
Video z události je k nalezení na našem Twitteru nebo Facebooku.

Když na autě nejdou světla, tak si zapni mlhovku
V mlze nebo za silně snížené viditelnosti mají řidiči použít mlhová světla. To má jistě několik dobrých důvodů, ale svítit zadní mlhovkou ve dne důvod nemá. Na tuto skutečnost chtěli strážníci upozornit jednoho řidiče na třídě S. K. Neumanna v Pardubicích. Po zastavení automobilu se ukázalo, že ta zadní mlhovka je asi to jediné světlo, které na vozidle ještě funguje a s tím asi souvisí i beznadějně propadlá známka o absolvování technické kontroly. Pětačtyřicetiletý řidič z Rumunska navíc nebyl schopen přivolané hlídce dopravní policie předložit ani doklad o povinném ručení, protože jeho vrak brázdil silnice nepojištěn. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu a případem se budou i nadále zabývat.  

Agresivní muž na pervitinu řádil před azylovým domem
Řev, nadávky, hrozby, bouchání na okna a dveře. Repertoár, který v ulici Na Spravedlnosti u azylového domu pro ženy předváděl 37letý muž. Další výtržnosti mu už rychlým příjezdem zarazila výjezdová hlídka strážníků. Agresor zde nebyl poprvé. Dechová zkouška u něho byla negativní, pozitivně naopak vyšel test na marihuanu a pervitin. Po zhodnocení jeho stavu lékařem nakonec došlo k rozhodnutí, že agresivní muž si na odeznění účinků veškeré užité chemie počká na záchytné stanici, kam byl za doprovodu strážníků předán. Před umístěním mu strážníci odebrali dvě použité injekční stříkačky a po jeho propuštění muži naopak vystavili účet na pět tisíc korun za narušení občanského soužití.

Pomáháme i v Holicích
Pardubičtí strážníci slouží i v Holicích a i tam uděláme dobrý skutek. Přímo na náměstí hlídka pomohla řidiči, kterého zradila autobaterie. Problém naštěstí šel vyřešit za pomocí startovacích kabelů ze služebního vozidla. A řidič mohl pokračovat v jízdě. Na holičkách nikoho nenecháme, a to ani v Holicích.

Čtěte také…

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Č. 4/2021

4. 11. 2021 | Ředitel Městské policie Pardubice vyhlašuje dne 2. 11. 2021 výběrové řízení č. 4/2021 na obsazení pozice Vedoucí technického oddělení

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice