Události ze dne 11. 10. 2021

Strážníci jako lovci kradených kol; Kontroly elektrkoloběžek i cyklistů pokračují

Události  ze dne 11. 10. 2021

Strážníci jako lovci kradených kol

Stačil pouhý týden a strážníci našli hned tři jízdní kola, která se ztratila původním majitelům. V jednom případě zafungovala síla sociálních sítí, protože i ty strážníci sledují. V terénu si pak snadno vybaví, zda se po kolu někdo sháněl a pak už se jde na jistotu. Další dva nálezy se urodily včera. Před pátou ranní zajistili strážníci opravdu hezké kolo vyšší hodnoty, které měl u sebe známý muž bez domova. Jak ke kolu přišel, vysvětloval legendární hláškou, že jej má od známého, ale jeho jméno vlastně vůbec nezná. Dotaz na kolegy ze státní policie případ více osvětlil, protože se ukázalo, že kolo je hlášené jako kradené. Kolo i třicetiletého muže si tak převzala Policie ČR. Před třetí odpolední skončilo na obvodním oddělení státní policie další horské kolo. Opřené a nezajištěné s klíčkem v zámku jej nalezla oznamovatelka, která vše nahlásila strážníkům. Hlídka na místě zjistila, že kolo má přebroušené výrobní číslo a že odpovídá popisu bicyklu, který je hlášený jako kradený.

 

Kontroly elektrkoloběžek i cyklistů pokračují

Na začátku října jsme upozorňovali na kontroly elektrokoloběžek a také cyklistů. V pátek během jedné hodiny v centru města zastavily dvě hlídky celkem 10 cyklistů či jezdců na elektrokoloběžkách. V šesti případech padla pokuta, zatím spíše symbolická ve výši 100 nebo 200 korun a čtyřikrát se strážníci rozhodli pro domluvu. Celé akce se účastnil i Besip, v jehož spolupráci jsme dál šířili osvětu ohledně pravidel, která platí pro jízdu na elektrokoloběžkách a jízdních kolech. Průběžné kontroly v rámci výkonu služby probíhají i nadále, ale upozorňujeme veřejnost, že větší akce jsou opět naplánované, tentokrát s vyšším počtem hlídek.

Čtěte také…

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ Č. 3/2021

17. 9. 2021 | Ředitel Městské policie Pardubice vyhlašuje dne 17. 9. 2021 výběrové řízení č. 3/2021 na obsazení pozice Vedoucí technického oddělení

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice