Události 3. 7. 2020

Na mláďata lesních zvířat se nesahá. A už vůbec se nenosí z lesa až na služebnu; Děti v rozpáleném autě. Rodiče zajímalo, proč to strážníci řeší

Události 3. 7. 2020

Ve čtvrtek se strážníci v Pardubicích zabývali celkem 260 událostmi. Odchytili jsme dva psi a převzali jedno nalezené mládě netopýra. Přijali jsme také oznámení o konfliktu partnerské dvojice přímo na ulici. Zraněnou ženu si převzala záchranná služba a případ pak policie. Hlídky vyjely ke dvěma drobným krádežím a na záchytnou stanici jsme dopravili jednoho opilce, který na Zborovském náměstí znečistil močí sklepní prostory jednoho domu.
Další zprávy už podrobněji dále. Nejsou to však příklady hodné následování.
 

Na mláďata lesních zvířat se nesahá. A už vůbec se nenosí z lesa až na služebnu
Rádi ukazujeme dobré příklady, ale někdy to bohužel nejde a dějí se i věci špatné. Jedna paní nám na služebnu donesla zcela zdravé srnčí mládě. Našla ho v lese, zdálo se jí opuštěné a tak ho vzala, odnesla s sebou a způsobila tím rodinnou tragedii. Srna už své mládě takto zpět nikdy nepřijme. Srnčího juniora jsme tedy museli předat do Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Znovu na tomto místě musíme opakovat toto důrazné poučení: Nikdy, opravdu nikdy prosím nesahejte na mláďata volně žijících savců, pokud nejsou viditelně zraněná. Vždy se poraďte s odborníkem nebo alespoň se svým mobilním telefonem. Na našem facebooku nebo twitteru je třeba k nalezení tabulka České ornitologické společnosti, která vám se základními otázkami ohledně nalezených mláďat pomůže.


Děti v rozpáleném autě. Rodiče zajímalo, proč to strážníci řeší
Druhý špatný příklad se rovněž týká mláďat, ale lidských. Pěší hlídku strážníků včera upozornil kolemjdoucí na zaparkované osobní vozidlo, ve kterém jsou samotné děti. Strážníci šli ihned daným směrem a popsané vozidlo našli. Stálo na přímém slunci, mělo zavřená okna a v něm se nacházela trojice dětí. Plakaly a volaly maminku. Děti ve věku 5 a 3 roky a kojenec ve věku 8 měsíců. Viditelně už přes okénko děti trpěly stoupajícím horkem. Naštěstí ve vozidle nebyla okénka na elektrické ovládání, ale na kličku. Strážníci tak ihned požádali nejstarší z dětí – pětiletou holčičku – aby ihned spustila okénka ve vozidle dolů. Poté děti uklidnili a začalo shánění rodičů. Ti se na místo dostavili až po dalších dvaceti minutách. Ani jejich přístup nebyl ukázkový. Událost zlehčovali, matka se podivovala nad tím, že se strážníci o takovou věc zajímají. Vzhledem k závažnosti situace a jednání, které mohlo být porušením zákona o sociálně – právní ochraně dětí strážníci věc oznámí správnímu orgánu.

Čtěte také…

Výběrové řízení

10. 6. 2021 | Městská policie Pardubice přijme nové strážníky

Dětské dopravní hřiště na Dukle v květnu otvírá své brány

28. 4. 2021 | Oblíbené sportoviště bude opět v provozu

Lhůta pro vyřešení přestupků se opět vrací k původním 15 dnům

22. 4. 2021 | Od 1. května začně platit standardní dvoutýdenní termín

 

© Městská policie Pardubice