Události ze dní 20. - 22. 3. 2020

Strážníci museli krotit opilého muže bez roušky. Při zadržení kousal; Davy u letiště

Události ze dní 20. - 22. 3. 2020

Strážníci museli krotit opilého muže bez roušky. Při zadržení kousal

Zákrok proti agresivnímu muži mají za sebou pardubičtí strážníci. Na zjevně opilého muže bez roušky upozornili svědci v ulici Na Drážce. Když hlídka přijela, muž si před strážníky sundal roušku, ignoroval opakované výzvy strážníků k jejímu opětovnému nasazení a z místa chtěl navíc odejít. Protože v té chvíli již strážníci vyčerpali všechny domlouvací možnosti, došlo na použití hmatů a chvatů. V nastalém zápase muž začal kolem sebe kousat a naši kolegyni kousl do nohy. Po příjezdu další hlídky byl muž spoután a převezen na záchytnou stanici, kde u něj dechová zkouška ukázala 1,63 promile. Po vystřízlivění mu za neuposlechnutí výzvy byla uložena pokuta ve výši deset tisíc korun.
Video ze zákroku najdete na našem Twitterovém účtu ZDE

Kromě tohoto extrémního případu ale narážíme i na další problémy, kdy lidé nařízení o volném pohybu osob nedodržují.

 

Vyhlášení vlády zakazuje volný pohyb osob mimo stanovené případy jako například cesty k lékaři, do zaměstnání nebo do místa bydliště. Z celého vládního nařízení si lidé vybírají jen body, které se jim hodí. Snad jediné, co pochopili správně, je povinná ochrana dýchacích cest. Problematickým místem nařízení se ukazuje předposlední bod, který povoluje pobyt v přírodě a parcích. Většina lidí si ho ovšem vykládá jako „mohu jít, kdy chci a kam chci, to je procházka a to se může“. Zcela ovšem ignorují druhou část nařízení, kde se přímo říká, že jsou povinni omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště s výjimkou výše uvedených případů a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru.


Davy u letiště

Z tohoto pohledu pro nás byla doslova neuvěřitelná zkušenost ze sobotní v noci, kdy jsme v Pardubicích Na Dolíčku narazili na shromáždění doslova stovek osob. Ti lidé se prostě přišli podívat na přistávající letoun Ruslan. Mezi diváky byly i rodiny s dětmi. Někteří z nich se nás ptali, proč mají odejít domů, jestli je na to nějaké nařízení. Další třeba rodina se dvěma dětmi asi předškolního věku. Ti nám zase tvrdili, že jsou na nezbytné procházce. V této souvislosti se nám nabízí jedno srovnání. Spousta lidí se pohoršovala nad chováním lyžařů, kteří se při návratu z Itálie vyhýbali kontrolám i karanténě.  Nyní tu samou zodpovědnost ukázali lidé v Pardubicích u letiště.

Čtěte také…

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

 

© Městská policie Pardubice