Události ze dnů 10. - 12. 1. 2020

Nesmyslné volání na záchranku utnuli strážníci; Mám víno a neváhám ho použít…; Ani se speciálně upravenou kabelkou to nevyšlo.

Události ze dnů 10. - 12. 1. 2020

Nesmyslné volání na záchranku utnuli strážníci

Nesrozumitelné opakované volání na linku 155 nakonec vyřešili naši hoši z čísla 156. Dispečerka záchranné služby požádala o součinnost a prověření situace i místa. Strážníci na uvedené ulici Ke Kamenci nalezli silně podnapilý pár. Muž a žena nevěděli o světě, mluvili z cesty a nepomohlo ani použití francouzských berlí, které obvykle slouží ke zvýšení stability. Dechové zkoušky byly podle očekávání pozitivní. Překvapivě vyšší byla u ženy v hodnotě 2,33, muž nadýchal 1,88 promile. A tak jak spolu popíjeli, tak spolu i střízlivěli na záchytce, kam byli převezeni. Pokud dvojici celou dobu šlo o to, aby se dostali do lékařské péče, pak se jim záměr povedl, jen oddělení zřejmě nebylo podle jejich gusta.

 

Mám víno a neváhám ho použít…

… i takto lze popsat počínání třicetileté ženy, která řádila jak tajfun. Vše začalo obtěžováním zákazníků jedné kavárny. Když se podnapilou ženu snažil usměrnit personál, reakce byla stejná, jako když nalijete olej do ohně. Nadávky létaly vzduchem a poté, co se žena dostala před provozovnu, došlo i na létání odpadků a dokonce žena neváhala tasit i víno a použít jej. Červeným proudem zmalovala chodník i výlohu provozovny. V další tvořivé činnosti ji už zabránila přivolaná hlídka strážníků. Ani ta neunikla smršti vulgarit a nadávek. Vzápětí se jako velký oříšek ukázala i dechová zkouška, kterou žena nebyla schopna ani na několikátý pokus provést. S ohledem na stav bojovné Amazonky byl nařízen převoz na záchytku, kde lékař rozhodl o její hospitalizaci.

 

Ani se speciálně upravenou kabelkou to nevyšlo

Na nákup ve stylu „snad to projde“ vyrazila šestatřicetiletá žena. Na shopping se důkladně připravila, už jen tím, že si v kabelce kromě prostoru vytvořila i speciální úpravu, aby zboží pronášené přes pokladnu nepípalo. Zlodějka ovšem nepočítala se bystrou ostrahou, které její počínání a tři ulité lahve rumu v kabelce neuniklo. Odcizené zboží se vrátilo na prodejnu a žena  za své jednání vyfasovala od strážníků pokutový blok s nejvyšší možnou finanční pokutou 10 tisíc korun.

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice