Události 12. 10. 2020

Žákyně autoškoly ještě nemá řidičák a už na něm má pět bodů. Projela červenou; Řidička pod vlivem; "Koronavirové" noční kontroly v Pardubicích

Události 12. 10. 2020

Žákyně autoškoly ještě nemá řidičák a už na něm má pět bodů. Projela červenou
Sbírat bodíky se vyplatí v obchodech, ale ne v autoškole. Ví to už 34letá žákyně autoškoly. Ještě nemá řidičák a už se jí nad ním vznáší přízrak pěti trestných bodů. Přímo před hlídkou projela semafor na červenou.
Stalo se tak pod lávkou pro pěší u obchodního domu Atrium na Palackého třídě. Hlídka vozidlo ihned zastavila. Za volantem v té chvíli seděla překvapená 34letá žákyně a vedle ní zaskočený 56letý instruktor. Spáchaný přestupek projedná správní orgán a uznáváme, že to nebude lehké posuzování. Svůj díl viny nese i instruktor autoškoly, který odpovídá za žáka - řidiče.
Projetí semaforu na červenou zatíží konto řidiče pěti trestnými body. V tomto případě tak možná ještě předtím, než bude oprávnění vůbec vydáno.

 

Řidička vyrazila na cestu silně opilá
Noční hlídka strážníků v pátek půl hodiny po půlnoci zastavila vozidlo, které se po silnici pohybovalo značně nejistě. Podezření na požití alkoholu se potvrdilo vzápětí. 48letá řidička nadýchala 2,43 promile alkoholu v dechu a strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolali hlídku policie, která si případ převzala.

 

Noční „koronavirové“ kontroly
Nová přísnější opatření proti šíření koronaviru začala platit v pátek. Naší povinností je dohlížet na jejich dodržování, první den však byl také o nastavení spolupráce. Byť se někomu omezení nemusí líbit z nejrůznějších důvodů, jejich konečným cílem je ochrana života a zdraví nás všech a za současného nepříznivého vývoje i snaha nepřetížit zdravotní systém. Apelujeme v první řadě na rozumný přístup. V Pardubicích jsme proto v pátek i sobotu kontrolovali a konzultovali jejich dodržování v provozovnách především v centru města. Ani v jednom z případů jsme nezjistili závažná porušení vládních nařízení, naopak někteří provozovatelé udělali i některá opatření navíc. Ve většině případů jsme s nimi na místě doladili některé drobné nejasnosti ohledně pravidel a tento přístup vítáme. Podstatně horší spolupráce pak ale je v případě zákazníků, kteří často pod vlivem alkoholu nedodržují ani základní pravidla.

Hlavní body, které je třeba nyní dodržovat:

  • Provozovna ve 20:00 hodin má být zavřená pro veřejnost.
  • Podnik může zřídit výdejové okénko, ze kterého bude vydávat jídlo a pití pouze v nevratných obalech.
  • Zákazníci se nemají shlukovat v okolí provozovny, tedy zboží mají převzít a odejít pryč.
  • Skupinky maximálně po 2 lidech a dvoumetrové rozestupy od ostatních.
  • Pamatujte, že vyhláška města zakazuje na některých místech konzumaci alkoholu na veřejnosti.

Toto je pouze základní rychlý přehled. Podrobněji vše najdete na webu Úřadu vlády České republiky ->

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

Čtěte také…

Informace k nouzovému stavu v ČR

15. 10. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

Dětské dopravní hřiště na Dukle je pro veřejnost uzavřeno

12. 10. 2020 | Oblíbené sportoviště v důsledku vládních opatření opět zavřelo své brány

II. Benefiční utkání v ledním hokeji Naděje pro Elišku

7. 9. 2020 | Na pomoc Elišce se celkem vybralo více jak sedmdesát tisíc korun

 

© Městská policie Pardubice