Události ze dnů 4. - 7. 7. 2019

Otec hledal dceru, pomohl kamerový systém i strážníci; Jízda bez řidičáku je jeho koníčkem; O prodlouženém víkendu alkohol chutnal, bohužel i nezletilým

Události ze dnů 4. - 7. 7. 2019

Otec hledal dceru, pomohl kamerový systém i strážníci

Na tísňovou linku 156 se o půl desáté večer ozval zoufalý otec, kterému se nevrátila domů jeho nezletilá dcera. Ven šla se svou kamarádkou a obě mají nedostupný telefon. Stálá služba zjistila od otce všechny potřebné informace a prověřila kamerové záznamy. Stálou službou bylo zjištěno, že zhruba 20 minut před oznámením byla hledaná dvojice děvčat spatřena, jak jdou centrem města ve společnosti kamarádů, poté se z dohledu kameru ztratili. Do terénu byly vyslány tři hlídky, které prohledávaly okolí. Za necelou hodinu se ozvala matka jedné z dívek s tím, že se ji ozvala dcera a se svou kamarádkou budou čekat na Masarykově náměstí. Tam poté došlo ke shledání všech aktérů noční pátrací akce, která naštěstí dopadla dobře.

 

Jízda bez řidičáku je jeho koníčkem

Před čtvrtou hodinou ráno zaujalo strážníky vozidlo, jehož řidič si s dopravními předpisy příliš hlavu nelámal. A jak se později ukázalo, chladným jej nechávalo podstatně víc věcí. Vezmeme to ale postupně. Hlídka si všimla, jak řidič bez okolků odbočuje přes dvojitou plnou čáru na Palackého třídě. Při oslovení strážníky a vyzvání k předložení řidičského průkazu ale vyšlo najevo, že šestadvacetiletý muž ani nemá co předložit, jelikož řidičský průkaz nemá. Soudem mu totiž byla tato činnost zakázána, což muže evidentně netrápilo. Celkem už na toto vozidlo strážníci jen za poslední týden narazili třikrát za tři dny. Jednou je to neplacené parkovné a dvakrát trestný čin a to jen v naší evidenci. Krom toho na tomto muži pracuje už i Policie ČR, které byl případ také předán do sbírky.

 

O prodlouženém víkendu alkohol chutnal, bohužel i nezletilým

Během prodlouženého víkendu řešili strážníci celkem 15 událostí, které měly spojitost s konzumací alkoholu. Většina aktérů událostí se toho skutečně nebála a popustila uzdu. Dospělí jedinci bez ohledu na pohlaví s přehledem pokořili hodnotu přes 3 promile a na záchytku byly odvezeni ve stavu, kdy neměli potuchy, kdo a kde vlastně jsou. Například pětatřicetiletý muž si do poslední chvíle myslel, že se jedná o únikovou hru a všechno je jen jako. Až na záchytce pochopil, že bude lepší se z opilosti vyspat.

Seznam alkoholických sedánků rozšířili i mladiství a bohužel i nezletilí. Čtyřčlennou skupinku ve věku 14 až 15 let nachytala hlídka v Tyršových sadech. Dechová zkouška byla u všech aktérů pozitivní s výsledky v rozmezí 0,31 až 1,07 promile alkoholu. Tento mejdánek pod širým nebem ukončili strážníci i přivolaní rodiče, kteří si své děti odvezli domů. Podobně dopadl dýchánek i třech kamarádů ve věku 14 až 17 let, kteří na sebe upozornili rychlým útěkem při spatření strážníků. Po jejich doběhnutí bylo už jasné proč. Všichni tři měli pozitivní dechovou zkoušku. I v tomto případě byli vyrozuměni rodiče a úřední záznamy poputují i na odbor sociálně-právní ochrany dětí. Od začátku prázdnin takto strážníci nachytali již 10 osob mladších osmnácti let. Kontroly na popíjení alkoholu budou pokračovat i v dalších prázdninových dnech.

 

A pro aktuální zprávy nebo další zajímavosti z naší služby dále doporučujeme sledovat náš Twitter + Facebook.

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Pardubičtí strážníci mají novou služebnu.

29. 3. 2018 | Na adrese Chrudimská 2648.

 

© Městská policie Pardubice