Události ze dnů 5. - 7. 4. 2019

Cizince rozlítila hazardní hra a pustili se do sebe; Nálezci měli k poctivosti daleko; Opilý muž kradl rum

Události ze dnů 5. - 7. 4. 2019

Cizince rozlítila hazardní hra a pustili se do sebe

Kdo si hraje, může nakonec i zlobit. Přesně to platilo v případě skupiny mužů z Mongolska, kteří o půlnoci hráli hazardní hru na nástupišti autobusového nádraží. Jak stoupaly emoce, měli cizinci potřebu ujasnit si pravidla a pustili se do sebe. U potyčky patnácti osob zasahovaly jak hlídky městské, tak i státní policie, které společnými silami obnovily veřejný pořádek. Dva podnapilí muži byli převezeni k vychladnutí i vystřízlivění na záchytku, ostatní účastníci potyčky, byli vyřešeni na místě a bylo jim doporučeno, aby se odebrali do místa svého současného bydliště. 

 

Nálezci měli k poctivosti daleko

Kabelka v rukou nezletilců zaujala všímavou ženu, která ihned informovala městskou policii. Hlídce pověděla, že si všimla, jak se děti prohrabují kabelkou, poté z ní vzaly mobil a peněženku a utekly neznámo kam. Strážníci na místě vytěžili svědka celé události, který potvrdil, že děti zná. V průběhu šetření celé události se k hlídce dostavila žena, která oznámila, že na břehu Chrudimky našla pohozený mobil. Strážníci šli místo prověřit a postupně se jim podařilo původní obsah kabelky zkompletovat. Na břehu totiž našli i peněženku s doklady a o kus dál pak ještě platební karty. Mezitím se nešťastná majitelka obrátila na stálou službu s oznámením, že na lavičce u fontány v Bubeníkových sadech zapomněla kabelku. Strážníci mohli ženu uklidnit, že obsah kabelky dává hlídka v terénu opět dohromady.  Majitelka se tedy dostavila na místo a s úlevou zjistila, že většina z původního obsahu je zpět, včetně platebních karet, stravenek a klíčů. Bohužel, tisícikorunová hotovost již v peněžence nebyla. Vzhledem k tomu, že v době události byly hlídky státní policie plně vytíženy, bylo s operačním důstojníkem domluveno, že strážníci veškeré zjištěné podklady včetně úředního oznámení předají příslušnému obvodnímu oddělení Policie ČR.

 

Opilý muž kradl rum

Počínat si nenápadně s více jak dvěma promile alkoholu v dechu příliš nejde. Přesvědčil se o tom i třiadvacetiletý muž, který chtěl v obchodě ukrást lahev rumu. Jeho vrávoravého kroku i pohybu u regálu s alkoholem si všimla ostraha, která jen vyčkala, až lapka projde bez placení přes pokladny. Celý přestupek poté dořešila hlídka městské policie. Strážníkům dobře známý mladý muž putoval na záchytku, kde po vystřízlivění vyfasoval kromě účtu za nocleh i pokutu příkazem ve výši šest tisíc korun.

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Městská policie Pardubice nabírá nové strážníky

8. 6. 2018 | Více informací a podmínky pro přijetí k nám.

 

© Městská policie Pardubice