Události ze dnů 4. - 5. 1. 2019

Strážníci objevili v dodávce kradené nákupní vozíky. Zloděj se z lupu dlouho netěšil, překazili mu to svědci i strážníci

Události ze dnů 4. - 5. 1. 2019

Strážníci objevili v dodávce kradené nákupní vozíky

Při provádění preventivní kontrolní činnosti v areálu bývalých kasáren Hůrka si strážníci všimli trojice osob, které manipulovaly s nákupními vozíky. Cizinci je přemisťovali z dodávky do sklepení ubytovny. Na přímý dotaz, proč se zhruba čtyřicet nákupních vozíků z nedalekých supermarketů ocitlo v prostorách ubytovny, nebyl nikdo z trojice schopen odpovědět, natož pak předložit povolení k jejich odvozu. Hlídka dále kontaktovala manažerku prodejny, která potvrdila, že za poslední dobu evidují zvýšenou ztrátu těchto vozíků. Způsobená škoda půjde do stovek tisíc korun, neboť manažerka vyčíslila přibližnou cenu za jeden vozík na necelé čtyři tisíce korun. Ve světle těchto události byla na místo přivolána hlídka státní police, která si případ pro podezření ze spáchání trestného činu převzala.

 

Zloděj se z lupu dlouho netěšil, překazili mu to svědci i strážníci

Na tísňovou linku městské policie se obrátil muž, který pronásleduje zloděje, jenž měl odcizit ženě peněženku z kabelky. Během telefonátu udával pronásledovatel svou polohu a skutečně pár metrů od obchodního centra se podařilo jak oznamovateli, tak i strážníkům zloděje dopadnout. Muž se k činu ihned přiznal a potvrdil, že peněženku vytáhl z kabelky neznámě ženě. Po ověření totožnosti byla u pachatele provedena i dechová zkouška s pozitivním výsledkem 0,84 promile v dechu. Případ skončil u Policie ČR, která si jej na místě převzala.  

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Městská policie Pardubice nabírá nové strážníky

8. 6. 2018 | Více informací a podmínky pro přijetí k nám.

 

© Městská policie Pardubice