Události ze dnů 1. - 3. 11. 2019

Výr na záletech; Víkend a alkohol, tradiční kombinace

Události ze dnů 1. - 3. 11. 2019

Výr na záletech

Voliéra ho omrzela, tak se opeřený dravec vydal na průzkum okolí. A jeho výlet zaměstnal i strážníky. Právě na městkou policii se obrátil chovatel s tím, že mu ulétl Výr virginský. K tomuto oznámení dodal i přesný popis, který se za pár hodin hodil. Na stálou službu totiž přišlo oznámení od občana bydlícího o několik ulic dál, že mu střeše sedí neznámá sova. Na místě poslední lokace se tedy sešla jak odchytová skupina, tak i majitel dravce, kterého strážníci vyrozuměli. Výra pobyt na střeše evidentně bavil, takže se rozhodl, že si ještě trochu zalétá. Vzal to vzdušnou čarou na další střechu o ulici dál, kde se majitel rozhodl, že se již o odchyt pokusí sám.

 

Víkend a alkohol, tradiční kombinace

První listopadový víkend přinesl celkem dvanáct událostí, v kterých hlavní roli sehrál alkohol. Někdy byla jeho míra tak vysoká, že osoby skončily v péči lékařů. Během hodiny a půl tak nemocnici a poté i na záchytce skončili dva muži, oba cizinci. Pili nezávisle na sobě. Jednoho z toho rozbolelo břicho a zavolal si jak záchranku, tak i strážníky a druhý nemohl vůbec chodit. Jeho bezvládné tělo našli hasiči, kteří jeli k jiné události. Místem ale vzápětí projížděli i strážníci a policisté, kteří hasiče vystřídali, takže o muže bylo postaráno. Hodnota, která muže doslova odrovnala, se projevila až na záchytce, kde muž trochu přišel k sobě a byl schopen provést dechovou zkoušku s výsledkem 2,14 promile.

Slušný minibar měla pro změnu v batůžku mladistvá slečna, která popíjela s kamarády v Tyršových sadech. V dechu měla 0,69 promile, ale za hodinu by byl její stav pravděpodobně horší.  V zavazadle nechyběla slivovice, šumivé víno a ochucený likér. Slečna byla předána zákonnému zástupci a celý případ bude mít dohru u orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice