Události ze dne 30. 10. 2019

Trestný čin za volantem a chodec, co nepochodil

Události ze dne 30. 10. 2019

Úterý u Městské policie Pardubice přineslo celkem 258 událostí. Asistovali jsme záchranné službě, Dopravnímu podniku města Pardubic, přijali tři oznámení o závadách parkovacích automatů, předali na veterinární ošetřovnu zraněné kotě, řešili dopraní stížnosti i oznámení na dvě ležící osoby.

Trestný čin za volantem
Osobní automobil v noci zaujal naši výjezdovou hlídku. Řidič na sebe upozornil jízdou ve vyhrazeném pruhu pro autobusy na Palackého třídě. Strážníci proto vozidlo zastavili ke kontrole. Za volantem seděl 46letý řidič, který tam ale sedět neměl. Na výzvu k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla nebyl schopen předložit řidičské oprávnění. Hlavním důvodem bylo to, že měl od soudu řízení motorového vozidla zakázáno. Strážníci jej proto předali policejní hlídce pro podezření ze spáchání trestného činu.

Chodec nepochodil
Dalšího hříšníka na Palackého třídě řešili strážníci ve chvíli, kdy si vykračoval přes silnici. Učinil tak ale v místě, kde to chodcům přímo zapovídá zákazová značka a navíc vstoupil hlídce přímo před služební vozidlo. Když už si takto nápadně řekl, nemohli strážníci jinak a 34letému muži na cestu a na památku vypsali pokutový blok.

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice