Události ze dne 26. 11. 2019

Zloděj nechával bankovkou stopu

Události ze dne 26. 11. 2019

Pondělí a 147 událostí, kterými se strážníci Městské policie zabývali. Na žádost operátorů linky 112 jsme pomohli cizinci se zablokovaným telefonem, prověřovali zdravotní stav několika nahlášených opilců, sebrali dvě použité injekční stříkačky a pomohli domů dezorientovanému muži na invalidním vozíku. Nejzajímavější však byla událost s číslem 58000, kdy se strážníkům v několika minutách podařilo zadržet pachatele vloupání do obchodu.  

 

Zloděj nechával bankovkou stopu

Jako v pohádce se mohli po stopách pachatele vydat strážníci městské policie Pardubice, kteří byli deset minut po třiadvacáté hodině přivolání k prodejně na ochozu u lávky přes Palackého třídu, odkud bylo slyšet zvuk rozbíjeného skla. Strážníci místo prověřili a našli hromadu střepů a po zemi také rozházené bankovky, které se jako stopa táhly z ochozu. Krom nich se po stopách pachatele vydalo i naše operační středisko. Muž, který odpovídal popisu pachatele, se objevil na obrazovkách kamerového systému na třídě Míru, kde si snažil objednat taxi. Neuspěl, ale v té době už pro něj jely hned dva taxíky v podobě hlídkových vozů městské policie. V rukou a poutech strážníků skončil 31letý pachatel z Ostravska. S sebou měl jak náčiní, kterým si hodlal obchod otevřít, tak ukradenou tržbu ve výši několika tisíc korun. Takto v kompletním balení byl předán policejní hlídce.
Perlička na závěr. Při prohlídce místa činu strážníci přišli na to, že pachatel se snažil nejprve potichu vypáčit jeden ze dvou zámků na dveřích. Když u prvního nepochodil, došla mu trpělivost i nápady a prostě raději rozbil sklo. Ironií osudu bylo, že se celou dobu mořil se zámkem, který vůbec nebyl zamčený…

Na VIDEO ze zadržení se můžete podívat na našem FACEBOOKU.

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice