Událost ze dnů 22. - 25. 11. 2019

Manekýn nezaplatil, Třešně ve sněhu; Zkouřená, opilá a nezletilá; Zraněná sova; Pomoc seniorce + Alkohadi

Událost ze dnů 22. - 25. 11. 2019

Od pátku do neděle se Městská policie Pardubice zabývala celkem 342 událostmi. Ať už to byly nalezené peněženka, nebo hořící odpadkový koš, který strážníci uhasili kbelíkem vody. Za víkend jsme také z ulic Pardubic odstranili 10 použitých injekčních stříkaček. Jednomu muži strážnici vysvětlili, že nocování pod balkonem není nejlepší alternativa řešení domácích rozepří, několikrát jsme přispěli k obnovení nočního klidu, řešili dopravní stížnosti, zjistili majitele nezajištěného bytu, zabývali se drobnými krádežemi v obchodech. A teď k některým událostem podrobněji. 

Manekýn nezaplatil
Dvakrát byli strážníci úspěšní při odchytu osob podezřelých z krádeže. V prvním případě si díky dobré znalosti povšimli 43letého, nepracujícího narkomana, který má zálibu v krádežích v obchodních domech. Vzhledem k tomu, že měl u sebe zcela nové sportovní zboží, ze kterého ještě visely cedulky z jednoho obchodu, zajímalo strážníky, zda zboží bylo zaplaceno. Nebylo. Pachatel se doznal, náležitě vyřešen a zcizené zboží za 2256 korun bylo vráceno do prodeje.

Třešně ve sněhu
V druhém případě stejná hlídka opět projevila mimořádný cit pro detail. Povšimla si totiž muže, který v minulých dnech patřil k favoritům na pachatele u krádeže kola v centru města. A přistižen byl právě v okamžiku, kdy si v knihkupectví na nádraží strčil za bundu knihu. Co ho zaujalo na titulu „Třešně ve sněhu“? Nevíme. Ale šlo recidivu a to znamená, že další věc co si přečte, bude obvinění ze spáchání trestného činu. Za tím účelem byl předán do čítárny na policejní služebně.

Opilá, zkouřená, ošetřená
S opilou 16letou dívkou měla kromě jejího kamaráda dostaveníčko také naše hlídka. Slečna na lavičce nadýchala 0,89 promile a k podání alkoholu se doznal její 18letý společník. Strážníci se pokusili děvče předat na vrátnici nedalekého internátu odpovědné osobě. V té chvíli ale dívka začala i zvracet. Kromě toho z ní vylezlo i to, že jí kamarád krom alkoholu podal i marihuanu. Suma sumárum: dvakrát podezření na trestný čin, přivolání záchranné služby a policejní hlídky.

Ztracené klíče
Strážníci pomohli starší ženě v prekérní situaci. Rozrušená dáma hlídku oslovila s žádostí o pomoc s hledáním klíčů, o kterých se domnívala, že je vyhodila spolu s odpadem. Strážníci se ale nejprve vydali podívat na nejpravděpodobnější místo a skutečně, klíče byly jen zapomenuté v zámku.

Zraněná sova
Jestli to byl Errol, nebo jiný nešťastník nevíme. Každopádně strážníci v pátek v Pardubicích na hlavním nádraží v kolejišti zachraňovali sovu. Pokud někomu doručovala poštu, bude se muset nějakou dobu spolehnout na klasický mudlovský způsob (což bude asi šok), protože kalous skončil v sovinci na ošetřovně. Má drobet vykloubené levé křídlo. Víte už z TWT či FB.

Alkohadi 🐍 (bonus)
Na našem Twitteru nebo Facebooku najdete pak zprávu o výskytu alkoholických hadů, kteří se nám teď po městě nějak vyrojili..

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice