Události ze dnů 18. - 20. 1. 2019

Víkend před úplňkem byl ve znamení alkoholu. Kradl přepravky a nebylo to poprvé

Události ze dnů 18. - 20. 1. 2019

Víkend před úplňkem byl ve znamení alkoholu

Od páteční noci do nedělního večera řešili pardubičtí strážníci celkem 15 událostí, kde hlavní roli sehrály velké dávky alkoholu. Některé alkoholické excesy musely být zakončeny použitím donucovacích prostředků. Na vlastní kůži je okusil například čtyřiatřicetiletý muž, který fyzicky napadal ostrahu jednoho z barů v centru města a při pokusu dostat se dovnitř neváhal kopat a mlátit do všeho, co mu stálo v cestě. Na výzvy strážníků, aby svého jednání zanechal, rozčílený muž nereagoval. Přivolané hlídce nezbylo nic jiného než agresora pomocí hmatů a chvatů zastavit a přiložit mu pouta. Vzhledem k tomu, že nadýchal 1,72 promile alkoholu a byl pro své okolí nebezpečný, jel se ze své agresivní nálady vyspat na záchytku, odkud si při propuštění odnesl i pokutu v příkazním řízení. Pozadu nezůstávaly ani ženy. Na jednu upozornila ostraha haly ČD. Zjistila, že na dámské toaletě je uzamčena žena, která nekomunikuje a odmítá opustit WC. Strážníci na místě zjistili, že komunikovat ani nemohla, protože spala, ovšem i ve stavu bdělosti s by s tím měla značné potíže. Sedmatřicetiletá žena byla silně pod vlivem alkoholu, kdy nesrozumitelně drmolila, nebyla schopna provést orientační dechovou zkoušku a nekoordinovala svoje pohyby. I ona cestovala na záchytku, kde nadýchala na něžné pohlaví vysokou hodnotu 3.33 promile alkoholu v dechu.

Dvakrát během tří hodin se strážníci potkali i se sedmatřicetiletým mužem, který nejprve znečistil zvratky halu ČD. Hlídka muže zastavila, ztotožnila a za přestupek proti veřejnému pořádku mu uložila pokutu. To se mu ale nelíbilo a začal strážníkům nadávat a vyhrožoval, že si to s nimi vyřídí. Strážníci muže vyzvali, aby svého jednání zanechal a dodržoval bezpečný odstup během projednávání celé události. Muž neposlouchal, a když se pokusil do strážníka vrazit, byly okamžitě použity hmaty a chvaty. V tu chvíli byl muž jako vyměněný, za své jednání se omluvil, oznámil, že má zakoupenou jízdenku a hodlá pokračovat v cestě dál. Cestou na nástupiště ale patrně zabloudil a o dvě a půl hodiny později řešili strážníci stejného muže na Palackého třídě, kde konzumoval alkohol na místě, kde je to vyhláškou zakázané. Muž byl již ve stavu silné opilosti, kdy výsledek dechové zkoušky ukázal necelé tři promile. Záchytka tak přijala i tohoto pijana, který po vystřízlivění vyfasoval od strážníků v pořadí již druhou pokutu.

 

Kradl přepravky a nebylo to poprvé

Všímavému oznamovateli neunikl neobvyklý pohyb kolem pivovaru. Všiml si muže, který odnáší přepravky od piva a míří s nimi k nedalekému hypermarketu. Podezřelého muže hlídka nalezla o několik metrů dál. Šestadvacetiletý muž zprvu zapíral, ale později se přiznal, že přelezl plot pivovaru a přepravky ukradl. Ve své výpovědi před hlídkou pokračoval dál a pověděl, že za krádeže byl již odsouzen a nyní je v podmínce. Pro podezření ze spáchání trestného činu přivolali strážníci hlídku státní policie, která si celou událost převzala.  

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Městská policie Pardubice nabírá nové strážníky

8. 6. 2018 | Více informací a podmínky pro přijetí k nám.

 

© Městská policie Pardubice