Události ze dnů 29. 11. - 1. 12. 2019

Adventní trhy začaly, někteří vzali veselost za špatný konec; Řidička měla problém s dopravní značkou i dechovou zkouškou

Události ze dnů 29. 11. - 1. 12. 2019

Adventní trhy začaly, někteří vzali veselost za špatný konec

Radostné očekávání příchodu Ježíška každý prožívá jinak. Osmatřicetiletý Slovák a devětadvacetiletá žena bez domova to pojali po svém a celkem nešťastně. Podnapilého muže, který vulgárně křičí na kolemjdoucí, nalezli strážníci při preventivní kontrole na Pernštýnském náměstí. Následovala dechová zkouška s „pěkným“ výsledkem 2, 44 promile alkoholu, což zajistilo další program nikoliv v centru města, ale na záchytce. Druhý případ byl o dost divočejší. Devětadvacetiletá a strážníků známá žena řádila jak smyslů zbavená. Náhodné kolemjdoucí fyzicky i slovně napadala. Strážníci ženu zajistili na náměstí Republiky, kde se rozjel další kolotoč. Agresorka řádila jak Tasmánský čert. Mlátila kolem sebe rukama, nohama a v amoku prokopla i boční dveře služebního vozidla. Pomocí hmatů a chvatů ženu strážníci zklidnili a následoval převoz na záchytku, kde lékař rozhodl o jejím umístění. Za své řádění vyfasovali oba aktéři pokuty.  Strážníci budou v opakovaných kontrolách vánočních trhů pokračovat po celou dobu jejich trvání.

 

Řidička měla problém s dopravní značkou i dechovou zkouškou

Přikázaný směr vpravo? Nezájem, jedu tam, kam chci. Nějak takhle si počínala řidička v centru města. Tento styl jízdy neunikl strážníkům, kteří se rozhodli dopravní přestupek s ženou vyřešit. Vše ale skončilo jinak a s podezřením na trestný čin si případ převzala státní policie. Při projednávání přestupku totiž nešlo přehlédnout stav devětačtyřicetileté řidičky, která byla zjevně pod vlivem alkoholu. Velkým oříškem se ukázala i obyčejná dechová zkouška, která se ani na šestý pokus nezdařila. To byl signál pro strážníky, že zde bude zapotřebí přítomnost kolegů z Policie ČR a ti byli nakonec i úspěšnější.  Podařilo se jim totiž ženu přimět správně dýchnout do přístroje.  Na sedmý pokus řidička nadýchala 2,12 promile a po deseti minutách šla hodnota ještě výš na 2,50 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že doba vánočních večírků startuje, myslete na to, že alkohol za volant nepatří!

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice