Události ze dnů 12 až 14. 04. 2019

Srnci na útěku; Husky zámečníkem; Podvodník vylákal peníze

Události ze dnů 12 až 14. 04. 2019

Atletický víkend odstartovali srnci

V době, kdy se Pardubice chystaly na běžecké závody, rozhodly se některé městské úseky otestovat zbloudilí srnci. V pátek před šestou ranní odchytávali strážníci zraněného srnce, který se pohyboval ulicemi Holubova a Sakařova, jeho odchyt se nakonec podařil na Pospíšilově náměstí. Srnec byl předán odpovědné osobě z příslušné honitby. O dvě hodiny později si strážníci akci zopakovali. Tentokrát chytali srnce, který zmateně pobíhal ve vnitrobloku v ulici na Bukovině. Odtamtud začalo dlouhé stíhání zvířete, kdy se jej hlídka snažila chytit. Společně se strážníkem z odchytové skupiny se společný hon nakonec povedl. Srnec vběhl do oploceného areálu mateřské školky, kde byl lapen do sítě. Při zuřivém běhu se srnec lehce poranil, proto by odchytovým vozem převezen k ošetření a nabrání nových sil na veterinární kliniku.

 

Husky zámečníkem

Kuriózní případ se odehrál v pátek večer v jednom bytovém domě. Na městskou policii se obrátila obyvatelka domu s tím, že si její sousedka zabouchla dveře od bytu a zůstala stát přede dveřmi. Hlídka si při příjezdu na místo potkala na chodbě domu i s kolegy ze státní policie, kteří přijali stejné oznámení. Během jejich příjezdu a se z poza dveří stále ozýval psí štěkot, jelikož domácí mazel reagoval na svou paničku za dveřmi. Nakonec se pes plemene Husky prokázal jako zdatný zámečník, to když se mu podařilo skočit šikovně na kliku od dveří, které se otevřely. Následovalo šťastné shledání a pochvala nejen od paničky, ale přátelské podrbání za uchem i od strážníků.

 

Podvodníkovi se podařilo z důvěřivce vylákat peníze

Ve schránce důvěry, která je umístěna u vchodu do hlavní služebny městské policie v Pernerově ulici se objevily dva mobilní telefony a svazek klíčů, ke kterým byl přiložen dopis s následujícím textem: „Naivně ´zapůjčeno´ 1900,- neznámému člověku, jako (představil se jako Martin Sýkora, cca 55 let, majitel firmy se zabezpečovací technikou) pomoc ve svízelné situaci. Jako protiváhu či zálohu zanechal svazek „firemních“ klíčů, dva mobily a klíč od auta. Už se nevrátil a s ním ani mých 1900,-….. Za své nezodpovědné chování se stydím, proto se nepodepisuji!“
Městská policie tímto děkuje za odevzdání zmiňovaných věcí, jež byly předány Policii ČR, jelikož existuje důvodné podezření, že by mohly pocházet z trestné činnosti. Pokud jste se v této době setkali s podobným jednáním či postrádáte telefony a přiložené klíče, obraťte se na Policii ČR.

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Městská policie Pardubice nabírá nové strážníky

8. 6. 2018 | Více informací a podmínky pro přijetí k nám.

 

© Městská policie Pardubice