Událost ze dne 13. 05. 2019

Strážníci zadrželi ozbrojeného pachatele

Událost ze dne 13. 05. 2019

Muže, který se pod vlivem alkoholu, oháněl střelnou zbraní, zadržely v neděli odpoledne hlídky městské policie v Pardubicích. Strážníci muže zastavili s pomocí namířené služební zbraně.

Vše začalo v baru na Palackého třídě. Skupinka osob pod vlivem alkoholu se zde rozhodla využít toaletu, což se nelíbilo obsluze herny, protože si nikdo z nich nechtěl nic objednat. V nastalé výměně názorů ale 39letý muž z této skupinky začal nejprve urážet, ale poté z batohu vytáhl střelnou zbraň, kterou začal ohrožovat přítomné hosty i personál. Vzápětí poté skupinka podnik opustila. Personál herny vzápětí kontaktoval hlídku strážníků, která shodou okolností projížděla kolem podniku. 

Strážníci ihned vyrazili za skupinkou s podezřelým mužem, která se mezitím odebrala směrem do centra města. Ty dostihli u nedaleké zastávky hromadné dopravy. Vzhledem k předchozím událostem hlídka proti podezřelému postupovala s namířenou střelnou zbraní. Dotyčný muž nekladl odpor a skončil s přiloženými pouty na rukou. V jeho batohu se poté našla i zbraň, kterou v podniku hrozil. Ukázalo se, že šlo o plynovou pistoli, která ovšem na první pohled byla zaměnitelná se skutečnou střelnou zbraní.

 

 

Zadrženým byl 39letý muž původem ze Slovenska, ale s Italským občanstvím. Krátce po zadržení nadýchal muž kolem dvou promile alkoholu. Případ si na místě převzala Policie České republiky. Pachatele ale museli strážníci ještě převézt na záchytnou stanici k vystřízlivění.

 

 

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice