Události ze dne 11. 6. 2019

Zraněný senior nemohl vstát; Hledání sebevraha u kolejí; Opilec za volantem měl dvě promile

Události ze dne 11. 6. 2019

Senior nemohl vstát
K záchranné akci vyjela hlídka strážníků do ulice ČS Armády v Pardubicích. Žena tam za dveřmi bytu marně zvonila na svého osmaosmdesátiletého otce. V bytě se přitom svítilo. Na místo přijeli jak hasiči, tak i policisté. Hasiči byt otevřeli. Ukázalo se, že senior si při pádu poranil nohu a nebyl schopen se sám postavit. Záchranná služba jej proto převezla do nemocnice.

Hledání sebevraha u kolejí
Noční hledání sebevraha kolem železničního koridoru si krátce před úterní půlnocí vyzkoušeli strážníci i policisté. Na tísňovou linku městské policie oznámil jeden z jeho přátel, že opakovaně přechází koleje v prostoru železniční zastávky Pardubičky. Důvodem měl být problém ve vztahu s přítelkyní. Té měl i oznámit, že se hodlá zabít. Tři hlídky strážníků a další hlídky policistů uprostřed noci tak začaly prohledávat okolí hlavního železničního koridoru. Vědělo o tom v té chvíli půl města, protože projíždějící vlaky na pohybující se postavy kolem kolejí spustily výstražné houkání. V horké noci při otevřených oknech rozhodně nešlo přeslechnout. Muži zákona pěšky prošli celou trasu až k hlavnímu nádraží, ale muže nenašli. Zadařilo se až policejní hlídce, která dotyčného našla v baru na Karlovině. Tam ovšem tvrdil, že žádnou sebevraždu neplánoval. Událost si dále šetří policisté.

Opilec za volantem měl dvě promile
Když už někteří opilci nevědí, jak na sebe ještě více upozornit, končí to příjezdem policie. Stejně jako v případu, který se odehrál v úterý ve dvě ráno v Pardubicích. Zvoněním na zvonky domu to začalo. Tím zvonícím byl ukrajinsky hovořící muž, který přijel dodávkou, kterou zaparkoval na přechodu pro chodce ve Štrossově ulici. K tomu místu hned vyrazila hlídka strážníků. Dodávka ale mezitím změnila stanoviště a to do ulice Na Ležánkách. Muž tvrdil, že vozidlo mezitím řídil jeho kamarád, který tu teď samozřejmě není. Vozidlo však stálo a dokázat muži, že řídil, v danou chvíli nešlo. Strážníci ale neodjeli tak daleko, aby na dodávku neviděli a ta se znovu dala do pohybu. A tentokrát už nebylo pochyb. Za volantem seděl opilý 36letý muž z Ukrajiny, kterého hlídka před chvílí kontrolovala. Po zastavení nadýchal 2,09 promile alkoholu v dechu a pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci zavolali policisty a opilého řidiče předali na záchytnou stanici.

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice