Události ze dne 9. 10. 2019

Ženu zastavila až namířená zbraň

Události ze dne 9. 10. 2019

Ženu zastavila až namířená zbraň

Trestný čin 36leté ženy, která pravidelně usedá za volant i přes zákaz řízení a kterou hlídka strážníků ve čtvrtek zastavila v Holicích opět ve vozidle, měl pokračování. To skončilo až důrazným zákrokem hlídky a namířenou střelnou zbraní.
Hned dvakrát totiž tu samou ženu přistihli strážníci za volantem vozidla. Tentokrát v Pardubicích. Poprvé to bylo na třídě 17. listopadu, kde jí údajně došel benzín a tak zaparkovala vozidlo částečně na chodník a proti vjezdu. Hlídka strážníků v ní okamžitě poznala pachatelku, která se předchozího dne dopustila trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Na místo si strážníci přivolali hlídku státní policie kvůli podezření na další trestný čin. Ten potvrdil záznam kamerového systému. Žena si evidentně ze soudního zákazu nic nedělá a dělat nehodlá. Policisté na místě jí prý pouze zdržovali, protože musí přece jet autem pro dítě. Že nikam nepojede, jí bylo několikrát důrazně vysvětleno. Po propuštění z obvodního oddělení policie si žena žádné ponaučení nevzala a usedla do vozidla a opět vyrazila do provozu, což neuniklo pozornosti operačního střediska městské policie, které odstavené vozidlo pro všechny případy hlídalo pomocí namířené kamery. 
Za neřidičkou se vydala výjezdová hlídka a její vozidlo se pokusila zastavit na Chrudimské ulici. Řidička ale výzev nedbala a pokračovala v jízdě. Strážníkům se podařilo jí odříznout cestu až na čerpací stanici. Ani tam však recidivistka nehodlala uposlechnout výzev, odmítala vypnout motor a opustit vozidlo. Názor změnila až poté, co hlídka použila hrozbu namířenou střelnou zbraní. Strážníci ji okamžitě vytáhli z vozidla, přiložili pouta a znovu eskortovali na služebnu Policie České republiky.

 

Pacienta museli nejprve najít, poté krotit

Dvakrát zasahovali strážníci v Pardubické nemocnici kvůli agresivnímu pacientovi. A šlo přitom o toho samého muže.
Jedná se přitom o nám velmi dobře známého muže, který já nechvalně známý tím, že si vymýšlí oznámení na závažné trestné činy, kterými poté zaměstnává záchranná složky. Tentokrát jej do nemocnice přivezli po údajném pokusu sebevraždy. Tam se však silně opilý muž bránil ošetření a nakonec ze zařízení utekl. Dvě hlídky strážníků se tohoto labilního muže vydaly hledat. Po nějaké době jej objevili poblíž místa bydliště a dopravili zpět k lékaři. Po ošetření ale problém vyvstal znovu. Muž s téměř třemi promile alkoholu se znovu začal projevovat agresivně vůči zdravotníkům. Znovu tak do nemocnice musela vyrazit hlídka městské policie a převézt muže na záchytnou stanici. Tento převoz už se obešel bez incidentů.

 

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Pardubičtí strážníci mají novou služebnu.

29. 3. 2018 | Na adrese Chrudimská 2648.

 

© Městská policie Pardubice