Událost ze dne 7. 10. 2019

Spolu popíjeli, spolu střízlivěli; Divoká noc v nemocnici

Událost ze dne 7. 10. 2019

Spolu popíjeli, spolu střízlivěli
Dva kamarády spojilo dohromady hned několik věcí: láska k alkoholu, krajně nevhodné chování, ale především muži v uniformách, kteří jim zařídili setkání na záchytce.
První na sebe upozornil v ulici Za Pasáží tím, že se snažil dostat lomcováním za kliky do vozidla. Problém byl, že bylo zamčené a nebylo jeho. Další pokusy zarazila až přítomnost hlídky strážníků, která u 22letého muže zjistila 2,41 promile alkoholu. To mu vyneslo pobyt na záchytce, kde se však "nečekaně" sešel s kamarádem, se kterým se předtím zbořili. Jeho 23letý kamarád měl zřejmě ještě málo a tak se na Pernštýnském náměstí pustil do demolování předzahrádek dvou podniků. Hlídka strážníků dorazila už v okamžiku, kdy dvě poškodil a právě se ocitl v péči kolegů z Policie České republiky. Nadýchal podobně jako kamarád, 2,21 promile. Oba budou po vystřízlivění za své jednání dořešeni. 


Divoká noc v nemocnici
Nestává se často, aby strážníci naháněli pacienty po nemocnici. Od pondělní půlnoci ale museli krotit hned dva. V prvním případě šlo o žádost o pomoc při zvládnutí agresivního pacienta, který pod léky trpěl halucinacemi a dokonce rozbil okno. Zásahu strážníků nakonec nebylo třeba. O dvě hodiny později se k nemocnici vydala hlídka znovu. Tentokrát z jiného oddělení utekl právě ošetřený pacient. Ten oděn pouze v nemocničním županu pobíhal po Kyjevské ulici. Vzhledem k ovlivnění návykovou látkou nedokázal rozpoznat své chování a jednání. Z rozhodnutí lékaře byl tento ptáček umístěn do klícky na záchytné stanici.

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Pardubičtí strážníci mají novou služebnu.

29. 3. 2018 | Na adrese Chrudimská 2648.

 

© Městská policie Pardubice