Události ze dne 03. 05. 2019

Zákrok proti agresivnímu bezdomovci skončil zraněním strážníka; Šest zákazů řízení mu bylo málo

Události ze dne 03. 05. 2019

Zákrok proti agresivnímu bezdomovci skončil zraněním strážníka

Další z nelehkých zákroků, který skončil zraněním našeho strážníka. Naše hlídky zakročovaly proti agresivní skupině bezdomovců na náměstí Československých legií v Pardubicích. Na jejich chování si hlídce stěžovali kolemjdoucí. Bezdomovci obtěžovali dospělé, troufli si i na děti. Na jednu ženu dokonce plivli poté, co odmítla vyhovět jejich žebrání. Stejně hrubí jako k lidem byli i k naší hlídce. 
Ve chvíli, kdy strážníci jednoho z bezdomovců vyzvali k prokázání totožnosti, se je muž pokusil rovnou napadnout. Okamžitě byl sveden na zem, kde mu byla přiložena pouta. V ten moment ale jeho přítelkyně s dvěma promile alkoholu neudržela psa. Pes zaútočil na jednoho z našich strážníků a zranil jej na noze. Agresivního muže, který byl rovněž pod vlivem alkoholu, strážníci po převozu na záchytnou stanici vyřešili pokutou příkazem na místě. Pes byl odchycen, bezdomovcům odebrán a předán do útulku, kde byl umístěn do karantény. Bezdomovec totiž nebyl schopen jakkoliv prokázat, že je zvíře očkováno. Bohužel, takhle vyhrocené situace s těmito lidmi jsou dnes spíše už pravidlem.
Video z události můžete vidět na našem Facebooku ZDE

 

Šest zákazů řízení a ještě zkusil podvést strážníky. Neuspěl

Zaparkoval na chodníku tak nenápadně, že mu auto strážníci prostě museli odtáhnout. Řidič, který už dávno řídit neměl, ale zkusil, kam až dovede svou drzost vyšroubovat. Naši strážníci mu ukázali, že u nás šanci nemá. V Janáčkově ulici na pardubickém sídlišti Dubina našli strážníci auto zaparkované na chodníku přímo před vchodem do domu. Vůz skončil na odstavném parkovišti pro odtažená vozidla a jeho 45letý majitel si pro něj za pár hodin přišel spolu s kolegou. Ve dvou prý muži přišli proto, že majitel vozu nemá řidičský průkaz a vozidlo údajně na místě zaparkoval právě kamarád, který s ním i odjede. Naše hlídka tedy pokutou vyřešila onoho kamaráda a místo opustila. Jenže strážníci nejeli nikam daleko. Zůstali akorát na dohled výjezdu z parkoviště, aby si zkontrolovali, kdo s autem odjede. Tušení bylo správné, za volantem seděl muž, který už předtím prohlásil, že nemá řidičský průkaz. Strážníci vzápětí zjistili, že průkaz nemá, protože zákazů řízení a s nimi spojených trestných činů maření úředního rozhodnutí má na kontě už šest. Účet za tuto sedmou jízdu s ním tak už přijela sepsat Policie České republiky. 

Čtěte také…

Dětské dopravní hřiště na Dukle se v květnu otevírá

5. 5. 2020 | Oblíbené sportoviště otevírá své brány

Informace k nouzovému stavu v ČR

13. 3. 2020 | Posunutí lhůty pro vyřešení upozornění pro nepřítomné řidiče

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

 

© Městská policie Pardubice