Událost ze dne 11. 9. 2019

Opilý řidič zdemolovat v Pardubicích pět aut, zadrželi jej strážníci

Událost ze dne 11. 9. 2019

Řidič zdemoloval pět aut. Zadrželi jej strážníci

Hlídka Městské policie Pardubice v úterý v noci zadržela 57letého nebezpečného řidiče, který pod vlivem alkoholu způsobil sérii dopravních nehod. Opilec za volantem poškodil 7 vozidel, zranil dítě a strážníci při jeho zadržení museli použít donucovací prostředky.

Strážníci si všimli podezřelého vozidla v ulici Na Drážce. Viditelně nabourané černé BMW se sunulo v protisměru od kruhového objezdu u věznice, kde se krátce předtím v protisměru čelně střetlo s jiným vozidlem.

Hlídka se pokusila vozidlo zastavit, ale jeho řidič na opakované výzvy nereagoval, naopak přidal plyn a přímo před strážníky naboural do betonového květináče. V šílené jízdě dále pokračoval a naboural několik dalších vozidel. Za křižovatkou ulic Věry Junkové a Luční svou jízdu definitivně zakončil nárazem do zaparkovaného vozidla.

Strážníci muže z vozidla museli dostat za použití donucovacích prostředků a vzápětí jej omezit na osobní svobodě. Muž se i nadále choval arogantně, agresivně, strážníkům i policistům hrubě nadával a vyhrožoval známostmi se soudci. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,18 promile alkoholu v dechu. Postarat se strážníci museli i o psa, kterého s sebou ve vozidle převážel. Vzhledem k podezření z několika trestných činů byl muž předán policistům k dalšímu šetření.

VIDEO krátce po zadržení pachatele najdete na našem Twitteru ZDE  

Čtěte také…

„Jeden den s“ opět u městské policie.

28. 6. 2018 | Michaela Krouželová byla ředitelkou pardubických strážníků.

Městská policie Pardubice předala spolu s primátorem města jízdní kolo.

11. 6. 2018 | Prostředníkem je Oblastní charita Pardubice.

Pardubičtí strážníci mají novou služebnu.

29. 3. 2018 | Na adrese Chrudimská 2648.

 

© Městská policie Pardubice