Události ze dne 7. 6. 2018

Bruska na paty za pět prstů. Dobří holubi se vracejí. Bezdomovec odmlouval záchranářům, strážníci mu domluvili.

Události ze dne 7. 6. 2018

Bruska na paty za pět prstů…strážníci byli přivoláni ostrahou do marketu v Polabinách. Strážní zde totiž zadrželi muže, který byl podezřelý z krádeže brusky na paty. Hlídka sedmdesátiletého muže řešila za přestupek proti majetku uložením pokuty v příkazním řízení ve výši 300 Kč. Muž si brusku odkoupil a strážníci místo opustili.

Dobří holubi se vracejí. Minulý týden strážníci řešili unaveného poštovního holuba, který pocházel z Belgie. Tento týden měli v řešení obdobnou situaci, jen domov holuba byl v Polsku. Oznámení byla velmi obdobná. V obou případech oznamovatelé uvedli, že holub sice nevypadá zraněně, ale nelétá. Všichni měli obavu o jejich zdravotní kondici. Strážníci ptáky odchytli a předali členům místního spolku chovatelů poštovních holubů, kteří zajistí, aby se zvířata dostala zpět k majitelům.

Bezdomovec odmlouval záchranářům, strážníci mu domluvili. Hlídka při kontrolní činnosti zahlédla u obchodního domu blikající sanitní vozy. Od zasahujících záchranářů zjistila, že jsou přivolání k muži, který měl před obchoďákem ležet na zemi v křečích. Muž bez domova se bránil převozu a se zdravotníky nespolupracoval. Strážníci tedy muže, který jim byl známý, vyzvali, aby nastoupil do sanitky a nedělal potíže. Bezdomovec jejich výzev uposlechnul.  Zdravotníky byl (za asistence strážníků) převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice