Události ze dnů 28. - 30. 12. 2018

Opilci dělali doma zle. Fanoušci Komety opět řádili

Události ze dnů 28. - 30. 12. 2018

Opilci dělali doma zle

Poslední víkend tohoto roku byl ve znamení častého pití alkoholu, což někteří jedinci nezvládli a svou zlost si vybíjeli na svých nejbližších. Prvním povedeným byl devětadvacetiletý muž, který přišel do bytu své matky, kde ji nejprve slovně a později i fyzicky napadl. Vyděšená žena zavolala na tísňovou linku městské policie, čímž se syn zalekl a dal se na útěk. Hlídka byla na místě oznámení během okamžiku. Žena jim pověděla, že byl syn opilý a pravděpodobně odjel vozem. Strážníci věděli, že z daného místa bylo možné odjet pouze jedním výjezdem, proto provedli kontrolu kamerového systému, ale uvedené vozidlo nespatřili. Po tomto zjištění tedy prohledali blízké okolí a v přilehlé ulici nalezli řidiče v nastartovaném voze stojícím na přechodu pro chodce. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti a posléze i k orientační dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 2 promile alkoholu v dechu. Na místo tedy strážníci přivolali kolegy ze státní policie, kteří si řidiče převzali. Vzhledem k tomu, že napadená žena nechtěla nic jiného ohlašovat a nežádala ani lékařské ošetření, událost předali strážníci příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Po třech hodinách vyjížděli strážníci k dalšímu oznámení na agresivního muže, který pod vlivem alkoholu narušuje noční klid. Hlídku zavolala sama manželka, která se svého muže bála a navíc měla obavu o dítě, které nemohlo spát. Strážníci to s opilým mužem nejprve zkusili po dobrém a domluvili mu, aby svého jednání zanechal a šel si lehnout. Po odchodu z bytu ale hlídka setrvala za jeho dveřmi, aby se přesvědčila, zda si podnapilý devětadvacetiletý muž vzal jejich doporučení k srdci. To se ovšem nestalo. Během chvíle začal muž opět křičet a to již byla hlídka nekompromisní. Muže vyzvala k dechové zkoušce, která byla dle očekávání s pozitivním výsledkem 2,24 promile alkoholu v dechu. Tato hodnota včetně agresivního chování zajistila muži nocleh na záchytné stanici. Ovšem ani tam se zuřivec nehodlal uklidnit a o dvě hodiny později žádal personál záchytky příjezd strážníků k uklidnění agresivního pacienta. Jakmile muž spatřil ve dveřích pokoje hlídku, s kterou měl již co do činění, tak svého jednání zanechal a do rána byl již hodný. Po svém vystřízlivění od strážníku nafasoval tisícikorunovou pokutu příkazem.

 

Fanoušci Komety opět řádili

Poslední extraligový zápas toho roku přivedl do Pardubic fanoušky brněnské Komety, kteří se víc než fandění věnují spíše vyvoláváním nepokojů. Na to byli strážníci připraveni a celkem 40 se jich podílelo na dohledu nad veřejným pořádkem. Hlídka tak například pokutovala jednapadesátiletého muže, který i přes zákaz pronesl pyrotechniku do útrob zimního stadionu. I přes kontroly, které u vchodu prováděli pořadatelé, se některým přeci jen podařilo pyrotechniku pronést, jejím odpálením v hledišti museli zasahovat i hasiči. Jednoho z nich se pokoušel při hašení napadat i fanoušek hostujícího týmu, pro něj si do hlediště došli strážníci, uložili mu pokutu a z místa vykázali. Hlídka zasahovala i u napadení, které vyvolal podnapilý fanoušek. Strážníci situaci mezi dvěma aktéry uklidnili, podnapilého útočníka odměnili pokutou příkazem ve výši 1200 Kč a vykázali z místa. Výlet si v Pardubicích prodloužil dvaatřicetiletý muž, který se snažil dostat do sektoru domácích. I přes zákonné výzvy pokračoval ve snaze prorazit stojícího strážníka. Jeho druhý pokus byl rychle vyřešen použitím hmatů a chvatů, fanoušek byl sveden k zemi a byla mu přiložena pouta. Jelikož jevil známky silné opilosti, byla u něj provedena i orientační dechová zkouška s výsledkem 2,73 promile. Při opakování dechové zkoušky na záchytce se dokonce hodnota vyšplhala na 3 promile. Po vystřízlivění na něj čekala odměna jako všechny přechozí aktéry, tedy pokuta příkazem a k tomu i účet za nocleh.

Čtěte také…

Výběrové řízení

10. 6. 2021 | Městská policie Pardubice přijme nové strážníky

Dětské dopravní hřiště na Dukle v květnu otvírá své brány

28. 4. 2021 | Oblíbené sportoviště bude opět v provozu

Lhůta pro vyřešení přestupků se opět vrací k původním 15 dnům

22. 4. 2021 | Od 1. května začně platit standardní dvoutýdenní termín

 

© Městská policie Pardubice