Události ze dnů 23. - 25. 11. 2018

Chtěl vyhnat červotoče rock 'n' rollem, rozzlobil akorát sousedku. V úschovně zavazadel usnula opilá cizinka. Podnapilé slečny skončily v péči lékařů.

Události ze dnů 23. - 25. 11. 2018

Chtěl vyhnat červotoče rock 'n' rollem, rozzlobil akorát sousedku. K sousedskému sporu byli přivolání strážníci. O pomoc požádala pětasedmdesátiletá seniorka, kterou hlukem obtěžoval stejně starý soused bydlící v sousedním domě. Muž chtěl vyzkoušet návod na vyhánění červotočů hudbou, který viděl v televizi, tak si v pátek v poledne doma pustil starý dobrý rock 'n' roll.  Jeho sousedce se to nelíbilo a žádala, aby hudbu vypnul. Muž si ale trval na svém a pokračoval v netradiční likvidaci řevokazného hmyzu. Strážníci přijeli do naprosto klidné ulice. Šli si tedy vyslechnout verzi obou seniorů. Dlužno podotknout, že oba byli ve svém tvrzení velmi umanutí. Zatímco muž obhajoval nutnou likvidaci červotočů nejen hudbou, ale i octovými návnadami, žena zase neustále tvrdila, že ji doma hučí zeď. Strážníkům se hlasitost hudby nejevila nikterak neúnosná, naopak hrála tak, že byla slyšet pouze v  místnosti, nikoliv před anebo v sousedním domě. Přesto se šla hlídka osobně přesvědčit poslechem do domu ženy, kde byl absolutní klid. Vzhledem k vyššímu věku obou aktérů strážníci nic neřešili, oba seniory vyslechli, zjistili skutečný stav věci a místo opustili.

V úschovně zavazadel usnula opilá cizinka. Úschovný box pro zavazadla si za svou dočasnou postel vybrala podnapilá cizinka. Městskou policii na ni upozornila ostraha haly ČD. Žena ležela polovinou těla v úschovném boxu vystlaného oblečením a zbytek těla ji čouhal ven. Strážníci na místě cítili silný alkoholový odér. Ženu sice probudili, ale žádné rozumné pořízení s ní nebylo. Opilá cizinka se nedokázala udržet na nohou a neovládala své chování a jednání. Tento stav ji zajistil převoz na záchytku, kde se podrobila orientační dechové zkoušce s výsledkem bezmála tři promile. Po vystřízlivění si za své jednání vysloužila tisícikorunovou pokutu příkazem.

Podnapilé slečny skončily v péči lékařů. Z páteční noci na sobotu zaměstnaly podnapilé mladistvé osoby jak strážníky, tak i zdravotníky. Během tří hodin k nim do centra města vyjížděli hned dvakrát. Nejprve se strážníci ujali sedmnáctileté slečny, která byla zjevně opilá. Ležela na zemi, nebyla schopna pohybu a nekomunikovala. Pro odezření na otravu alkoholem k ní stálá služba přivolala záchranku, která se slečny ujala. Její stejně stará kamarádka na tom byla o trochu lépe. Dechová zkouška byla i v jejím případě pozitivní s výsledkem 0,58 promile. Ještě než si slečnu přijel vyzvednout zákonný zástupce, strážníkům sdělila, že alkohol jim poskytl bratr dívky, která končila v péči lékařů.  Celý případ byl předaný Policii ČR a vyrozuměni byli i pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Na jejich stůl se dostane případ i šestnáctileté dívky, která také neodhadla míru alkoholu. Hlídky městské policie ji našly sedět ve výklenku budovy. Dívce bylo zle, zvracela a nebyla schopna ovládat motoriku. V dechu jí bylo naměřeno 1, 66 promile, proto není divu, že i tato slečna skončila v rukou zdravotní záchranné služby.

Čtěte také…

Výběrové řízení

10. 6. 2021 | Městská policie Pardubice přijme nové strážníky

Dětské dopravní hřiště na Dukle v květnu otvírá své brány

28. 4. 2021 | Oblíbené sportoviště bude opět v provozu

Lhůta pro vyřešení přestupků se opět vrací k původním 15 dnům

22. 4. 2021 | Od 1. května začně platit standardní dvoutýdenní termín

 

© Městská policie Pardubice