Události ze dne 1. 3. 2018

Narazil do vozidla a pokračoval v jízdě. Další záchrana ženy bez domova. 11 čokolád zkoušel pronést bez placení.

Události ze dne 1. 3. 2018

Narazil do vozidla a pokračoval v jízdě…půl hodinu po půlnoci zavolal oznamovatel strážníkům, že se stal na Cihelně svědkem dopravní nehody. Měl vidět, jak vozidlo - resp. jeho řidič poškodil jiné vozidlo a z místa nehody ujel. Samotná jízda napovídala, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu. Operační města oznámení předal policii. Po domluvě s operačním důstojníkem začali strážníci po vozidle pátrat. Za necelých dvacet minut od nahlášení události auto skutečně nalezli. Vozidlo bylo bez řidiče, mělo poškozený přední nárazník. Řidič po sobě na svém místě zanechal památku v podobě zvratků. Na místo byla přivolána policie, která si celou událost od strážníků převzala k dalšímu řešení.

Další záchrana ženy bez domova…během preventivních kontrol v nádražní hale si strážníci všimli jim známé dvojice bezdomovců na lavičce. Zatímco muž se strážníky komunikoval, žena ležela na lavičce, byla bledá a měla křečové stavy, které byly doprovázené chrčením. Strážníci neváhali a na místo přivolali záchranku, protože měli podezření, že žena právě prodělává mozkovou příhodu. Ženu kolegové monitorovali až do příjezdu lékaře, který ji posléze převezl do nemocnice k důkladnému vyšetření.

11 čokolád zkoušel pronést bez placení…strážníci byli přivoláni ostrahou obchodního domu k muži, který byl zadržen pro podezření z krádeže. Když strážníci dorazili na místo, poznali v muži jim známou osobu, která není žádným troškařem a bez placení si bere větší množství zboží. Zdá se, že nejoblíbenější jsou čokolády, protože strážníci jej mají ve své databázi pod událostmi, kdy v popisu kradeného zboží figurují (nejenom) čokolády v množství desítek kusů. Protože o muže ve věku 35 let měla zájem policie, byl jí hlídkou předán k dalšímu řešení.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice