Události ze dnů 27. - 30. 9. 2018

Prodloužený víkend lákal na skleničku, bohužel i mladistvé. Nechtěl být vidět, tak si nerozsvítil světla, tím na sebe upozornil víc, než zamýšlel.

Události ze dnů 27. - 30. 9. 2018

Prodloužený víkend lákal na skleničku, bohužel i mladistvé. Strážníci při preventivních kontrolách zjistili hned šest podnapilých mladistvých osob. Patnáctiletou dívku strážníci nalezli v Tyršových sadech, kde byla dívčina v partě starších osob. Po pozitivní dechové zkoušce s výsledkem 1,23 promile následovalo vyrozumění zákonného zástupce, kterému byla dcera předána. Skupinku tří mladistvých osob objevila hlídka hned další večer, a to v jednom z podniků v centru města. Všichni tři nadýchali do jedné promile, a jak bývá zvykem, i je si z podniku vyzvedávali rodiče. V třetím případě se jednalo o dva chlapce ve věku 15 a 17 let, kterých si hlídka všimla, jak šli ulicí a při chůzi měli problémy s koordinací pohybu. I u této dvojice byla dechová zkouška pozitivní, oba měli přibližně stejně kolem 0,80 promile. Hlídka kontaktovala rodiče, kteří si chlapce vyzvedli. O všech případech byl vyrozuměn orgán sociálně-právní ochrany dětí, který si tímto všechny případy převzal.

Nechtěl být vidět, tak si nerozsvítil světla. Neosvětlené vozidlo jedoucí ve tři ráno upoutalo pozornost strážníků. Z důvodu kontroly bylo vozidlo zastaveno a nestačili se divit jak strážníci, tak i samotný řidič. První zádrhel nastal při výzvě k předložení řidičského oprávnění, které šestadvacetiletý šofér odmítal předložit. Jak se vzápětí ukázalo, ani nemohl, protože měl vyslovený zákaz řízení. Ani druhý problém na sebe nenechal dlouho čekat. Strážníci pojali podezření, že je muž pod vlivem jiné návykové látky, což během několika minut potvrdil i pozitivní test. Ve světle těchto událostí byla na místo přivolána hlídka státní policie, která si případ převzala. Paralelně v s tímto případem řešila jiná hlídka městské policie o několik ulic dál dalšího neukázněného řidiče. Jeho nejistý způsob jízdy opět upoutal pozornost hlídkujících strážníků, kteří se za vozidlem vydali. Po pár metrech dali řidiči signál k zastavení, což šofér uposlechl. Následnými úkony vyšlo najevo, že je řidič pod vlivem alkoholu. V dechu měl jeden a půl promile, proto i v tomto případně byl celý případ předán sloužící hlídce Policie ČR.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice