Události ze dnů 21. - 23. 7. 2017

Bezdomovci zastavili vlak, nakonec šlo o život. Kde borový zaváněl háj.... O víkendu se nechodilo pro rány daleko

Události ze dnů 21. - 23. 7. 2017

Bezdomovci zastavili vlak, nakonec šlo o život… na městskou policii se obrátil stavbyvedoucí, který si všimnul, jak se v kolejišti potácí dvě osoby. Pracovníci stavby ihned zasáhli a oba muže z nebezpečného místa odvedli. Dále se stálá služba od oznamovatele dozvěděla, že jeden muž vypadá, že není zdravotně v pořádku. Strážníci na místě poznali dva muže bez přístřešku. Jelikož se jedná o staré známé, hlídka byla znalá zdravotního stavu staršího z dvojice. Dvaačtyřicetiletý muž jevil známky epileptického záchvatu, který se u něj projevoval i při dřívějších setkáních s policií.  Strážníci proto na místo zavolali záchranku, která muže převezla k dalšímu vyšetření do pardubické nemocnice. Vzhledem ke zvýšenému pohybu osob v kolejišti musel být i zastaven průjezd vlaku. Celý případ včetně všech poznatků, jenž strážníci měli, předali kolegům ze státní policie, kteří si případ převzali.

Kde borový zaváněl háj… Na netradiční úpravu vozu upozornil v brzkých ranních hodinách oznamovatel, který kontaktoval strážníky. V centru města se totiž nacházel velmi zvláštně upravený zaparkovaný vůz. Přední část vozu vykazovala známky po nárazu, jelikož část předního nárazníku byla zdeformovaná. Kuriózní ovšem byl borový háj umístěný na střeše vozidla. Na zelené plachtě byly pod střešními nosiči uchyceny dvě větve z jehličnatého stromu. Řidič ve vozidle spal. Vzhledem ke všem zmíněným okolnostem pojali strážníci podezření, zda není muž pod vlivem alkoholu. Šestapadesátiletého řidiče tedy probudili a vyzvali jej k prokázání totožnosti a orientační dechové zkoušce, která byla negativní. Muž hlídce pověděl, že se vrací z letního tábora, kde bylo vozidlo součástí táborové hry, proto je takto maskované. Cestou domů ho ale přepadla silná únava, a tak byl nucen zastavit a na chvíli se prospat. Strážníci na místo přivolali Policii ČR, která muži zakázala další jízdu a případ si převzala.

O víkendu se nechodilo pro rány daleko… Prvním útočníkem byl podnapilý cizinec, který se rozhodl rázně vyřešit spor se svou ženou. O půl čtvrté ráno strážníci uklidňovali vyhrocenou situaci v Havlíčkově ulici u jedné ubytovny. Rozohněný dvaatřicetiletý cizinec neváhal uštědřit pořádnou facku své ženě, která měla při příjezdu strážníků pod okem pěkný monokl. V přítomnosti hlídky byl muž už klidný, žena nic řešit nechtěla, proto ji hlídka poučila o dalším možném postupu a místo opustila. Další facky už rozdávala jedenadvacetiletá žena. Před desátou dopolední byla strážníky spatřena podnapilá mladá žena, jak fackuje jinou svoji vrstevnici. Při zahlédnutí hlídky toho útočnice nechala. Strážníci ovšem ženu ztotožnili a provedli orientační dechovou zkoušku s výsledkem necelé dvě promile. Mladá bojovnice byla převezena na záchytku, kde se vyspala do střízlivosti. Při propuštění byla za přestupek proti občanskému soužití řešena v příkazním řízení.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice