Události ze dnů 21. - 22. 6. 2017

Hned po ránu – obnažená zadnice. Nálezy – třikrát a pokaždé jinak. Muži spadly klíče do kanálu.

Události ze dnů 21. - 22. 6. 2017

Hned po ránu – obnažená zadnice. Na tísňové lince 156 přijali strážníci oznámení, že v Tyršových sadech (u dětského hřiště) se nachází spící muž, který má obnaženou zadnici. Hlídkou byl na místě nalezen jí známý muž. Že se jedná o důvodné oznámení, potvrdili strážníci operačnímu města hned vzápětí. Polonahý muž, oděn pouze do mikiny, vychrupával s obnaženou zadnicí pod zdejším stromem. Když jej hlídka vzbudila, tak jí sdělil, že po večerním nadměrném požití alkoholu se ztratil v čase a prostoru. Nevěděl, jak přišel o kalhoty, trenky, ponožky a boty. Kalhoty posléze nalezl a po vykázání strážníky místo opustil.

Nálezy – třikrát a pokaždé jinak. V prvním případě se jednalo o nové kryty od lamp veřejného osvětlení, které ležely zapomenuté v ulici Na Třísle. Hlídka nález převzala na hlavní služebnu a operační města informoval služby města, aby byl vyslán příslušný pracovník, který ověří, zda kryty nejsou v majetku služeb. Další ztráta se odehrála na křižovatce u autobusového nádraží. Zde z blíže neurčeného vozidla vypadly na komunikaci betonové dlaždice. Strážníci měli obavu, aby se v místě nestala dopravní nehoda, proto lokalitu zajistili do příjezdu příslušné správy, která rozbité dlaždice odstranila. Do třetice strážníci řešili nález dětského kufříku na zastávce MHD. Výjezdová hlídka na místě zjistila, že v kufříku jsou potřeby na výtvarnou výchovu a majitelkou by mohla být mladá slečna, která měla tyto potřeby vzorně podepsané. Strážníci se dopátrali devítileté majitelky, které kufřík osobně dovezli domů do Černé za Bory.

Muži spadly klíče do kanálu. Strážníci pomohli. Na muže zákona se obrátil oznamovatel, který je pomocí tísňové linky 156 požádal o pomoc. Operačnímu města uvedl, že při odemykání vozidla mu spadly klíčky do kanalizace a on nemůže odjet svým autem k domovu. Hlídka si z nedaleké prodejny pro kutily zapůjčila magnet. Strážníci si z dostupných prostředků vyrobili pomůcku, pomocí které dokázali klíče od vozidla vytáhnout zpět. Řidič následně místo s díky na rtech opustil.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice