Události ze dnů 17. - 19. 11. 2017

Alkoholem znavení muži se nemohli dostat domů, jeden si spletl byt, druhý hledal klíče. Cestování s detektivní zápletkou.

Události ze dnů 17. - 19. 11. 2017

Alkoholem znavení muži se nemohli dostat domů, jeden si spletl byt, druhý hledal klíče. „Mám rozbitý zámek!“ To tvrdil hlídce městské policie muž, který se v jedenáct v noci dobýval do jednoho bytu v Polabinách. Strážníci však na místo přijeli kvůli oznámení, které se jim dostalo od skutečného majitele bytu. Vystrašený senior volal na tísňovou linku s tím, že se mu někdo dobývá do bytu a přes jeho upozornění s touto činností nepřestává. Strážníci požádali muže, který čaroval s klíči od bytu u zámku, aby prokázal svou totožnost. Při kontrole údajů v kolonce adresy trvalého pobytu zjistili, že muž si spletl vchod a dobývá se ke svému sousedovi. Po tomto vysvětlení se podnapilý šestačtyřicetiletý muž hlídce i seniorovi omluvil a odebral se již do těch správných dveří.

Trable s podnapilým sousedem měla i starší žena. Ve čtyři hodiny ráno ji probudil muž, který bouchal na dveře jejího bytu a zvonil. Žena měla strach mu otevřít, proto požádala o pomoc městskou policii. Strážníci muže v domě skutečně nalezli. Zjistili, že se jedná o souseda z vedlejšího bytu. Čtyřiatřicetiletý muž byl sice pod vlivem alkoholu, ale komunikovat zvládal celkem dobře. Hlídka se muže zeptala, kde má bundu, zda byl venku nalehko pouze v tričku. Muž se rozvzpomněl, že popíjel v jedné z restaurací v centru města, kde zapomněl bundu i s klíči. Po tomto zjištění dům opustil a vydal se zpět do restaurace pro zapomenuté věci.  

Cestování s detektivní zápletkou. Nečekané „zpestření“ zažila jedna žena, která v  čekárně pro cestující rychlovlaky ČD využila veřejné nabíječky pro připojení svého mobilního dotykového telefonu. Po chvíli vešli do čekárny dva muži, kteří do nabíječky zapojili svůj bezcenný telefon, a ten lepší si odnesli. Třiašedesátiletá cestující byla ale pohotová a této výměny si všimla. Vyběhla z čekárny ven za muži a jednoho oslovila s ním, aby ji telefon vrátil, přitom jej chytla za rukáv bundy. Muž se vysmekl a utekl z haly pryč. Žena vše oznámila strážníkům, kteří po vyslechnutí celého popisu příběhu přivolali hlídku státní policie pro podezření ze spáchání trestného činu. Ještě před příjezdem hlídky se ale ke strážníkům přihlásil ten samý muž, kterého žena předtím konfrontovala. Hlídce i ženě s omluvou vyprávěl, že došlo k omylu, a že si telefon spletl. To už na místo přijela státní policie, která si případ převzala k dalšímu šetření.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice