Události ze dnů 10. - 12. 2. 2017

Jednou doktor, podruhé inženýr, ale vždycky chce peníze na benzín. Neskočte podvodníkovi na lež. Zlodějka naplnila kabelku a měla i pod čepicí. Vypil lahev rumu a chtěl vyrazit na cestu. Namísto toho jel na policii.

Události ze dnů 10. - 12. 2. 2017

Jednou doktor, podruhé inženýr, ale vždycky chce peníze na benzín. Neskočte podvodníkovi na lež.  Do pardubických ulic se po dlouhé době vrátil muž z Chrudimska, který kolemjdoucí zastavuje s prosbou, zda by mu pomohli. Většinou se představí jako vysokoškolsky vzdělaný muž, kterým skutečně je, ovšem rád si mění tituly. Pro zvýšení důvěryhodnosti je ochoten i předložit občanský průkaz, aby si oslovená osoba mohla opsat jeho jméno. Záminka je pokaždé stejná, má problém s vozidlem, došel mu benzín a bohužel u sebe nemá hotovost, kterou si zapomněl doma, poté se z důvěřivých lidí snaží vymámit alespoň pár stovek. I přesto, že má muž soudem omezenou svéprávnost, působí celkem věrohodně. Pokud Vás tento třiapadesátiletý muž osloví, obraťte se na linku městské policie 156 a celou událost ohlaste. Strážníci mohou tohoto muže vykázat a také mu uložit blokovou pokutu, jejíž maximální částku stanovil soud v rozhodnutí o omezení svéprávnosti.

Zlodějka naplnila kabelku a měla i pod čepicí. Na hlídku městské policie se obrátila ostraha jednoho z hypermarketu s žádostí o pomoc se ženou, která je podezřelá z krádeže zboží. Čtyřiadvacetiletá žena předvedla přítomným strážníkům pěkné vystoupení, neustále totiž překvapovala a tahala zboží jako kouzelník z klobouku. Pod zimní čepici totiž tato žena ukryla pět toaletních vod, ochucené mléko v tubě a dvě čokoládové tyčinky v celkové hodnotě 915 Kč. To byl ale teprve začátek představení. Další zboží v podobě několika náramkových hodinek, sponky do vlasů, spodního prádla, tužek na líčení a náušnic měla ukryté v kabelce. Po odhalení tohoto lupu si strážníci také všimli, že má žena na sobě zbrusu nové boty. Ty pro změnu odcizila v jiném obchodě a to tak, že staré boty nechala na prodejně a odešla v nových. Mladá žena si opravdu počínala zkušeně, protože strážníkům tvrdila, že u sebe nemá žádný doklad totožnosti a tak zkusila nahlásit jméno své příbuzné. Při ověřování správnosti jejího tvrzení, ale strážníci odhalili, že jim lže. Ve světle všech událostí i toho, že neexistoval doklad od obuvi, tudíž ani její hodnota, byla na místo přivolána Policie ČR, která si případ převzala k dalšímu šetření.   

Vypil lahev rumu a chtěl vyrazit na cestu. Namísto toho jel na policii. Plné ruce se svým zaměstnancem měli pracovníci jedné firmy. Vrátná se obrátila na tísňovou linku městské policie s tím, že se zaměstnanec firmy pokouší odjet se služebním vozidlem, ačkoliv přišel do práce zcela opilý. Jeho odhlodání vyrazit na cesty se mu snažil překazit jeho nadřízený, který se mu v nasednutí do auta a následné jízdě snažil zabránit, ovšem marně. Svědci celé události potvrdili, že v areálu firmy muž chvíli jel. Strážníci na místě nalezli osmapadesátiletého šoféra, který byl zjevně opilý. Při projednávání celé události našli strážníci u muže prázdnou láhev od rumu. A jak výtečník potvrdil, byl to on, kdo ji vypil. Tomu odpovídala i dechová zkouška s výsledkem necelé tři promile. Při dalším šetření bylo zjištěno, že řidič má vysloven zákaz řízení. Na místo tedy přijela státní policie, která se nyní bude případem zabývat.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice