Události ze dnů 8. - 10. 12. 2017

Kavce se zalíbilo na čerpačce. Dívenka zkonzumovala několik bonbonů na prodejní ploše a tatínek je zprvu neuhradil. Senior klečel u bran autobazaru.

Události ze dnů 8. - 10. 12. 2017

Kavce se zalíbilo na čerpačce– 2x za víkend oznámila obsluha čerpací stanice, že zde mají ochočeného ptáka, o kterého se bojí, protože hrozí, že jej přejedou auta, která na této stanici tankují palivo. V obou případech strážníci specialisté na místě nalezli kavku, která byla v dobré kondici. Nejpravděpodobnějším důvodem, proč se kavka zdržovala na benzínce, bylo, že ji obsluha pravidelně krmila. Pták se tedy zdržoval na místech, kde měl dostatečný přísun krmiva. Protože kavka byla evidentně v dobré kondici (byla soběstačná, nezraněná, schopná letu) i po druhé návštěvě strážníků, ti obsluhu poučili o dalším možném postupu a čerpací stanici opustili.

Dívenka zkonzumovala několik bonbonů na prodejní ploše a tatínek je zprvu neuhradil. Po příjezdu strážníků tomu bylo jinak. Muže zákona do obchodního domu přivolala ostraha s tím, že zadržela osoby podezřelé z krádeže. Jednalo se o dceru (13) a jejího otce (40). Mladá slečna na prodejně zkonzumovala několik bonbonů v částce 70 Kč, o čemž otec neměl ani ponětí. Byť strážníci slečně neprokázali úmysl, otec způsobenou škodu uhradil a muži zákona místo opustili.

Senior klečel u bran autobazaru. Strážníci přijali oznámení muže, který u bran autobazaru nedaleko vlakového nádraží nalezl klečícího muže (69). Ten se, dle jeho slov, nemohl postavit na nohy. Oznamovatel měl o seniora obavu. Strážníci na místě zajistili muže, který se opravdu nemohl postavit. Možnou přítomnost alkoholu v dechu seniora potvrdila provedená dechová zkouška (2,23 promile).  Nicméně i přes její vysokou hodnotu hlídka usoudila, že muž má opravdu zdravotní problém, a na místo přivolala lékaře. Ten muže převezl k dalšímu vyšetření do Pardubické nemocnice.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice