Události ze dnů 4. – 6. 3. 2016

Auto stálo na Dubině nastartované, majitel nikde. Lepil plakáty mimo výlepové plochy a narazil na strážníka v civilu - neutekl. Narušení střeženého objektu.

Události ze dnů 4. – 6. 3. 2016

Auto stálo na Dubině nastartované, majitel nikde…a této situace si všimla pozorná oznamovatelka, která oznámila strážníkům na tísňovou linku 156, že na parkovišti v ulici Erno Košťála stálo nezajištěné a nastartované osobní vozidlo Škoda Fabia. Strážníci se dostavili na místo a uvedené potvrdili. Operačnímu ještě doplnili, že vozidlo má otevřené dveře, klíč v zapalování a majitel se u vozidla nezdržuje. Hlídka vozidlo prohlédla, nic nenaznačovalo jeho poškození. Auto tedy „zhasla“ a uzamkla. Za stěračem nechali strážníci majiteli vzkaz, že si klíče od vozidla může vyzvednout na hlavní služebně v Pernerově ulici. Událost byla nahlášena v jednu hodinu po poledni a klíče byly vyzvednuty o necelé tři hodiny později.

Lepil plakáty mimo výlepové plochy a narazil na strážníka v civilu - neutekl…strážníkem mimo službu byl nedaleko zdymadla zjištěn muž, který vylepoval plakáty mimo místa k tomuto určená. Muž nedbal zákonných výzev strážníka a pokusil se o útěk. Směrem, kterým lepič plakátů utíkal, byla operačním města vyslána hlídka, která muže (39) dostihla u koupaliště. To už muž neměl potřebu utíkat a byl strážníky řešen v blokovém řízení uložením pokuty ve výši 2000 Kč. Kdyby si muž u Služeb města Pardubice a.s. řádně zajistil oficiální cestou výlep, nedopustil by se přestupku proti veřejnému pořádku, za který byl strážníky řešen již zmiňovanou sankcí.

Narušení střeženého objektu…oznámil pult centrální ochrany. Jednalo se o ZŠ ve Svítkově. Na místo byla okamžitě vyslána výjezdová hlídka, aby poplach prověřila. Strážníci objekt zkontrolovali a zjistili rozbité okno v přízemí budovy spolu se šlápotami od bot na parapetu. Bylo tedy téměř jisté, že se nejedná o planý poplach. Strážníci zajistili prostor v okolí budovy. Tato taktika přinesla výsledek v podobě zajištění mladého muže (23), který začal mužům zákona vysvětlovat, že si zde zkracuje cestu k babičce a vůbec nechápe, proč ho městská policie kontroluje. Mladík byl jako osoba podezřelá z pokusu krádeže způsobeného vloupáním omezen na osobní svobodě a předán přivolané PČR, která událost dále řeší.

Na tísňové lince 156 přijali strážníci pardubické městské policie oznámení ženy, že si všimla ASI opilé ženy, která měla vyklopit dětský kočárek. Oznamovatelka uvedla, že vedle ženy šlo malé dítě. Do uvedené lokality byla vyslána hlídka strážníků, která kontaktovala ženu odpovídající popisu oznamovatelky. Strážníci zjistili, že se jedná o babičku, která je na procházce s vnoučetem. Babičce se kolečko od kočárku zarazilo do dlažební kostky a ta způsobila situaci, kterou již strážníkům totožně popsala oznamovatelka. Strážníci při vzájemné komunikaci s babičkou vyloučili možnost, že by žena byla pod vlivem alkoholu.  Ta byla velmi překvapená, že ji strážníci kontrolují a ještě více ji zarazil důvod, proč tomu tak bylo. Je na místě si uvědomit, že ne každá osoba, které se stane podobná nehoda, je pod vlivem alkoholu – i když to téměř denně slyšíme ze sdělovacích prostředků. V tomto případě by bylo vhodnější, kdyby oznamovatelka nejprve ženu kontaktovala. Zcela jistě by zjistila to stejné co strážníci - že paní měla pouze nehodu, která se může stát každému z nás.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice