Události ze dnů 23. - 26. 12. 2016

Náledí a lkohol = svátky s boulemi.

Události ze dnů 23. - 26. 12. 2016

Náledí a alkohol = svátky s boulemi.  Štědrý den přivítal třiapadesátiletý muž s potlučeným kolenem a pěknou kocovinou. Den před štědrým dnem totiž nezvládl přemíru alkoholu a po namrzlém chodníku uklouznul a rozbil si koleno. Na zraněného muže upozornil městskou policii kolemjdoucí muž, který si jej všimnul. Strážníci muže nalezli sedícího na zemi, ale měli s ním těžké pořízení. Muž absolutně neovládal své chování a jednání, nebyl ani schopen nadýchat. Z důvodné obavy silné intoxikace organismu byl k opilému a zraněnému muži přivolán lékař, který rozhodnul o převozu do nemocnice.

Další podnapilý muž ležel na zmrzlé zemi v ulici kpt. Bartoše. Hlídka na místě nalezla známého bezdomovce, který nebyl schopen komunikovat. Po provedené dechové zkoušce se tomu už ani strážníci nedivili. Dvacetiletý muž měl v dechu více jak tři promile alkoholu. I tento výtečník byl na základě rozhodnutí lékaře převezen do pardubické nemocnice.

Přímo na Štědrý den měli strážníci a následně i lékaři práci ještě s jedním opilým mužem. Ten si pádem z lavičky na zem přivodil i tržnou ránu nad obočím. Ani tento cizinec nebyl schopen s hlídkou komunikovat. Problémem ani tak nebyla jazyková bariéra, muž byl doslova namol. Strážníci opět na místo přivolali záchranku, která se muže ujala a převezla jej k dalšímu ošetření do nemocnice.

S podnapilými hosty si nevěděl rady ani obsluhující personál v podnicích centru města. Nejprve se na strážníky obrátila obsluha jedné vinárny s tím, že jim na baru usnul host, kterého nemohou probudit. Hlídka si s ním poradila a spícího muže přivedla z říše snů zpět. Při projednávání přestupku byl šestatřicetiletý cizinec agresivní. Dechová zkouška u něj prokázala necelé tři promile alkoholu v dechu, proto byl muž převezen na protialkoholní záchytnou stanici. O dvě hodiny později jen o pár podniků dál opět řešili strážníci problém s podnapilým hostem. Tentokrát jím byl třiadvacetiletý muž, který si v baru poručil zelenou, pivo, kávu a nealko, ovšem k placení útraty se neměl. I přivolaným strážníkům dalo práci zjistit totožnost mladého muže. Ten byl silně pod vlivem alkoholu, takže domluva s ním byla téměř nemožná a dechovou zkoušku se vůbec nepodařilo provést. Z tohoto důvodu byl na místo přivolán lékař, který rozhodnul o převozu na záchytku. Pokárání a nakonec i nejnižší blokovou pokutu si v obou případech vysloužila i obsluha, která se dopustila přestupku tím, že prodala alkohol zjevně podnapilé osobě.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice