Události ze dnů 22. - 24. 4. 2016

Škodovka měla otevřené dveře u řidiče a ten nikde. Whisky bylo jejich gusto. Kluci asi slavili narozeniny. Kachny, kachny, kde se pasou? U Atria Paláce v Pardubicích.

Události ze dnů 22. - 24. 4. 2016

Škodovka měla otevřené dveře u řidiče a ten nikde…zhruba tato věta zazněla operačnímu do telefonního sluchátka, když přijal oznámení na tísňové lince 156. Oznamovatel strážníkům nahlásil, že na parkovišti u obchodního domu je nezajištěné vozidlo. Vozidlo mělo otevřené dveře u řidiče, ovšem ten v dosahu nebyl. Výjezdová hlídka toto oznámení potvrdila.  Strážníci zjistili majitele vozidla, ovšem toho se jim nepodařilo vyrozumět. I snaha nalézt řidiče vozidla v nedalekém obchodním domě neměla kladný výsledek. Zaměstnanci obchodního domu několikrát vyhlásili výzvu, aby se majitel, nebo řidič dostavil k vozidlu. Opět nebyla strážníky zaznamenána žádná reakce. Hlídka dveře uzavřela, a tím bylo vozidlo zajištěno. Zámek se uzamkl, strážníci zkontrolovali, že vozidlo je řádně zajištěno a místo opustili.

Whisky bylo jejich gusto. Té láhve baculaté, té pestré viněty…zachtělo se dvojici mužů. A rozhodli se, že se jí v obchodě zmocní bez placení. Zdejší ostraha se muže bez domova snažila zastavit, ale nepodařilo se jí to. Hlídač zavolal městským strážníkům a na místo byly vyslány hlídky strážníků. Strážníci se vydali směrem, kterým lapkové utekli a muže odpovídající popisu nalezli v Tyršových sadech. Protože se jednalo o jim známé osoby, důkladně prohledali keře v okolí. Tato taktika slavila úspěch. Kradená lahev byla nalezena, a protože o jednu osobu z povedené dvojice projevili zájem kolegové z republikové policie, byli jim oba výtečníci předáni k dořešení.

Kluci asi slavili narozeniny. Všichni je měli v rozmezí 19. až 27. dubna.  Čtrnácté měl ten den jeden z nich. Ovšem místo „rychlých špuntů“ to byla tvrdá realita v podobě cigaret a alkoholu. Strážníci přijali oznámení na skupinku dětí, která sedí na lavičce dětského hřiště v ulici Macanova. Oznamovatel uvedl, že děti kouří a konzumují alkohol. Na místo byla vyslána výjezdová hlídka. Když strážníci dorazili na místo, nestačili se divit. V uvedené lokalitě nalezli skupinku dětí (chlapců) ve věku 14,14,14,15 let a s nimi osmnáctiletého mladíka. Ten se jim asi snažil jít příkladem - jak to vypadá, když je v dechu 0,66 promile alkoholu - a pozvracel lavičky. Za toto byl strážníky okamžitě vyřešen v blokovém řízení uložením pokuty. Na základě této události strážníci přistoupili k provedení dechových zkoušek u ostatních přítomných. Alkohol v dechu byl potvrzen u všech. Začneme chlapcem, který ten den slavil čtrnácté narozeniny – 0,28 promile, další mládež na tom byla následně: 0,31 a 0,50 promile v dechu. Mladistvý měl výsledek 0,66 promile alkoholu v dechu. Protože všichni hoši byli pod vlivem alkoholu, strážníci je osobně předali zákonným zástupcům. Dále byla celá událost postoupena orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Rádi bychom upozornili, že toto není zcela ojedinělý případ. „V rámci prevence se často setkáváme s tím, že děti v období puberty experimentují s alkoholem. Rodiče na své děti nemají čas,“ uvedla Blanka Holešovská, preventistka Městské policie Pardubice a dodala: „Víte, co dělá Vaše dítě? Pokud máte odpověď na tuto otázku, předávat Vám Vaše dítě s informací, že konzumovalo alkohol a cigarety, s největší pravděpodobností, nebudeme.“

Kachny, kachny, kde se pasou? U Atria Paláce v Pardubicích…strážníci přijali oznámení, že u vjezdu do podzemních garáží Atria Paláce Pardubice se pohybují divoké kachny. Oznamovatelka měla o tyto zástupce ptačí říše starost. Obávala se, aby je nepřejelo nějaké auto. Na místo byla vyslána hlídka. Strážníci informaci o pasoucích se kachnách potvrdili. Počet upřesnili na pět. A protože ptáci neohrožovali svoji bezpečnost, provoz na nedaleké pozemní komunikaci neměl na jejich pastvu pražádný vliv, hlídka žádná opatření vůči kachnám nedělala a vrubozobce ponechala na místě. Zato strážníci místo opustili a věnovali se běžnému výkonu služby.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice