Události ze dnů 19. a 23. 11. 2016

Chytla ho ostraha marketu a už jí hlásil, že patří do vězení. Žena venčila svého psího kamaráda a jiný pes je oba zranil.

Události ze dnů 19. a 23. 11. 2016

Žena venčila svého psího kamaráda a jiný pes je oba zranil. Na tísňové lince 156 přijali strážníci oznámení, že v ulici Jiráskova volně pobíhá černý bojový pes, který napadá procházející osoby. Na místo byla okamžitě vyslána výjezdová hlídka. Té se psa podařilo dohledat v ulici Na Třísle. Když přijížděli na místo, přímo před sebou viděli, jak žena zápasí s černým psem a pes světlé barvy pobíhá okolo. Strážníci okamžitě zastavili a vyběhli z auta. Jeden zajistil černého psa, druhý světlého a další strážník komunikoval se ženou. Ta hlídce uvedla, že venčila svého šarpeje (světlého psa) a černý pes na něj zaútočil a pokousal ho. Paní se psímu agresorovi snažila v dalších útocích zabránit a naštěstí na místo přijeli strážníci, kteří jí pomohli. Žena, ač si stěžovala na bolesti žeber, nohy a byla pokousaná na ruce, odmítala lékařské ošetření s tím, že ošetření jejího psího kamaráda je přednější. Hlídka si na místo přivolala další kolegy a ti převezli zraněného psa k ošetření na veterinární kliniku. Útočící pes byl vzápětí převezen do útulku. Strážníci ženu poučili o nutnosti ošetření jejího zranění. Poněkud složitější bylo dohledání majitele druhého psa. Nakonec se ho strážníkům podařilo vypátrat a dohledat. Hlídce sdělil, že svého psa postrádá a nemůže jej najít. Dále uvedl, že je ochoten uhradit veškerou vzniklou škodu, kterou jeho pes způsobil. Celá událost byla strážníky postoupena správnímu orgánu k dalšímu řešení.

 Chytla ho ostraha marketu a už jí hlásil, že patří do vězení. Strážníci byli přivoláni do marketu v centru Pardubic. Zdejší ostraha jim nahlásila zadržení muže podezřelého z krádeže. Muže zadržela se zbožím v hodnotě 2344 Kč, které zřejmě nechtěl zaplatit. Co ovšem chtěl? Už při zadržení ostraze vehementně hlásil, že je “druhoodstavcovej“ a patří do vězení. Tuto informaci prověřila právě hlídka strážníků, které nezbývalo než informaci potvrdit, protože ověření u kolegů z policie ukázalo, že má muž (54) od České Lípy pravdu. Strážníci tedy lapku, k jeho radosti, předali Policii ČR a zboží bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice