Události ze dne 19. 1. 2016

Opilci skákali do silnice. Peněženka i s hotovostí se vrátila majitelce. Vaření polévky skončilo popáleninami.

Události ze dne 19. 1. 2016

Opilci skákali do silnice…řidiči projíždějící odpoledne ulicí Teplého museli být za volantem obzvláště opatrní. Během jedné půlhodiny jim totiž nekontrolovatelně do silnice vstupovali opilí muži. Na oba výtečníky městskou policii upozornili projíždějící řidiči. Hlídka na místě zajistila nejprve jednoho třiačtyřicetiletého muže, který nekomunikoval, pouze se motal a i v přítomnosti hlídky chtěl neustále stopovat vozidla. Tento muž jevil známky silné opilosti a dechovou zkoušku odmítal. V obavě, aby neohrozil na životě sebe či jiné, byl převezen na záchytku, kde lékař rozhodl o jeho hospitalizaci. Tento pobyt se mu ale ani trochu nelíbil, a tak se pokusil nejprve fyzicky napadnout sanitáře. Přítomná hlídka okamžitě zasáhla a na útočníka použila hmaty a chvaty, kdy muže svedla na zem a znehybnila jej. Poté, co se muž jevil klidnější, jej zvedli a doprovodili na pokoj. Při tomto přesunu, ale muž opět začal útočit a jednoho strážníka zranil v obličeji. Ten byl nucen vyhledat ošetření. Celý případ tak skončil v rukou státní policie, pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. Během krátké chvíle doputoval na záchytku další podnapilý muž, který se též rozhodnul v ulici Teplého znepříjemňovat cestu řidičům stejným způsobem, tedy vstupováním do vozovky. I tento muž byl silně opilý, proto jej hlídka převezla na protialkoholní záchytnou stanici, kde lékař rozhodnul o mužově hospitalizaci. Dechová zkouška u něj prokázala 3,52 promile alkoholu v dechu.  Po vystřízlivění uložili strážníci muži blokovou pokutu.

Během noci putoval na záchytku ještě jeden opilec. Toho hlídka městské policie zajistila na sídlišti Dubina. Jednalo se o známou postavičku, nicméně, hrozilo, že by tento třiapadesátiletý, bezvládně ležící muž mohl umrznout. Po provedené dechové zkoušce s výsledkem 3,56 promile alkoholu v dechu a vzhledem k mužově velmi špatnému stavu, rozhodl lékař o převozu k hospitalizaci do nemocnice.

Peněženka i s hotovostí se vrátila majitelce… velkou radost měla třiasedmdesátiletá seniorka, která zoufale hledala peněženku s hotovostí. Právě tu si zapomněla v prodejně potravin nedaleko svého bydliště. Prodavačka, která si odložené peněženky všimla, kontaktovala městskou policii a vše oznámila. Hlídka si od poctivé ženy peněženku převzala a provedla nezbytnou dokumentaci. V peněžence byla nemalá finanční hotovost, a to 2700 Kč. Ačkoliv v peněžence nebyl žádný doklad totožnosti, hlídka při dokumentaci nalezla zákaznickou kartu, která obsahovala i jméno. Přes databázi byla dohledána majitelka, která ztrátu peněženky potvrdila, což doložila i jejím přesným popisem. Šťastná seniorka strážníkům velmi děkovala a za Městskou policii Pardubice patří velký dík i poctivé nálezkyni.

Vaření polévky skončilo popáleninami… na tísňovou linku městské policie zavolala správkyně ubytovny a žádala o pomoc. Na jednom pokoji se nacházeli dva muži, kteří měli zkrvavené obličeje. Hlídka, která byla na místo vyslána, zjistila, že zranění dvou mužů je způsobeno explozí tlakového hrnce. Muži si totiž chystali zelnou polévku a přitom došlo k silné explozi papiňáku. Oba muži utrpěli zranění. Jeden z nich měl kromě popálenin v obličeji i tržnou ránu na hlavě. Hlídka okamžitě zavolala záchranku, v jejíž péči oba zranění muži zůstali. Jeden z popálených kuchařů byl za asistence hlídky strážníků převezen k ošetření a hospitalizaci do nemocnice. Druhý z nešťastníků byl převezen na popáleninové centrum v Praze.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice