Události ze dnů 13., 16. a 17. 5. 2016

Peněženku zapomenutou na střeše vozu řešili včera pardubičtí strážníci. Skokan do Labe. Kachny, kachny, kachny.

Události ze dnů 13., 16. a 17. 5. 2016

13. 5. 2016 Skokan do Labe…strážník, který sloužil stálou službu a sledoval veřejný pořádek pomocí kamer, zaznamenal hodinu před půlnocí na pardubickém zdymadle skupinku pěti mladých lidí (ztotožněni tři muži ve věku 29, 26, 22 let, žena ve věku 26 let). Na tom by nebylo nic divného, kdyby se jeden z mladíků nezačal svlékat. Přelezl zábradlí a nohama se opřel o potrubí vedoucí za zábradlím. Bylo zřejmé, že mladý muž (29) se chystá ke skoku do tekoucího Labe. Z kamerových záběrů to vypadalo, že skupinka se zpočátku snažila mladíkovi ve skoku zabránit. Po chvilce si další z mladých mužů vlezl za zábradlí. Probíhala zjevně veselá debata. Najednou se první mladík odrazil od potrubí a skočil ze zdymadla do vody. Část skupinky mu zatleskala, a poté se muži i žena vydali na břeh řeky. Operační okamžitě na místo vyslal hlídky, které při své jízdě použily výstražného zvukového znamení. Strážníci po příjezdu na místo zkontaktovali sledovanou skupinku, která mezitím sešla na břeh a čekala na svého kamaráda, až vyleze z vody. Strážníci mladíkovi pomohli na břeh. Mladý muž měl velké štěstí, že celou událost přestál bez zranění. Strážníci všechny poučili o nebezpečnosti jejich jednání. Událost byla ukončena tak, že muži zákona všechny účastníky této nebezpečné „zábavy“ vykázali z místa, které poté opustili.

16. 5. 2016 - Peněženku, kterou někdo zapomněl na střeše vozu, řešili včera pardubičtí strážníci…na tísňovou linku 156 zavolal pozorný občan, že na kapotě vozu, který stál zaparkovaný v ulici nábřeží Závodu míru, nalezl černou peněženku. Na místo byla vyslána hlídka, která si nález od oznamovatele převzala. Strážníci zjistili, že se jedná o peněženku muže, který byl na dialýze v nedalekém zdravotnickém zařízení. Když muži skončila léčebná procedura, strážníci mu peněženku, která obsahovala mimo jiné peníze, doklady a platební karty, vrátili.

17. 5. 2016 - Seniorka upadla, hasiči a strážníci pomohli…operačním HZS Pardubického kraje byl strážníkům nahlášen výjezd do bytu, kde volá ženský hlas o pomoc. Městským operačním byla na místo vyslána hlídka strážníků. Hasiči byt otevřeli a strážníci zde nalezli devadesátiletou seniorku, která upadla z postele a nemohla vstát. Žena byla nalezena ležící obličejem k zemi, měla naraženou ruku a podlitiny v obličeji. Složky na místo zavolaly lékaře. Ten rozhodl o jejím převozu záchrankou k vyšetření do nemocnice. Strážníci vyrozuměli dceru zraněné ženy a seznámili ji s uvedenou situací. Na místě počkali do jejího příjezdu a otevřený byt jí předali spolu s kontaktem na zámečníka.

17. 5. 2016 - Kachny, kachny, kachny…tento zástupce ptačí říše zaměstnává strážníky poměrně často. Abychom byli přesní. Nejsou to kachny, ale oznamovatelé, kteří volají strážníkům, že je tento druh v ohrožení. Oznamovatelka zavolala na městskou policii a uvedla, že na parkovišti před obchodním domem leží dvě kachny. Žena měla obavu, aby ptáky někdo nepřejel. Strážníci, kteří přijeli na místo, zde skutečně nalezli dva kačery. Ti byli „zaparkovaní“ na parkovacím místě a spokojeně odpočívali. Kačeři byli v dobré zdravotní kondici. Strážníci je pro jistotu přesunuli na místo mimo parkoviště.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice