Události ze dne 13. 7. 2016

Připálil si jídlo ve dvě hodiny ráno. Alkoholový rekordman týdne. Strážníci převezli domů seniorku, které se udělalo nevolno.

Události ze dne 13. 7. 2016

Připálil si jídlo ve dvě hodiny ráno…v tuto ranní hodinu přijali strážníci na tísňové lince 156 oznámení muže, který uvedl, že z bytu v jiné části bytového domu je cítit kouř. Oznamovatel sice viděl osobu z uvedeného bytu, ale nevěděl, zda je muž v pořádku. Operační města na místo vyslal hlídku. Té se podařilo kontaktovat muže z bytu, odkud vycházel kouř. Sedmapadesátiletý muž strážníkům situaci objasnil. Uvedl, že si připravoval jídlo, které se mu povedlo připálit. Protože měl muž situaci zcela pod kontrolou, hlídka místo opustila.

Alkoholový rekordman týdne…tím byl pomyslně vyhlášen muž (36), který byl agresivní na zaměstnance bezpečnostní agentury. Ti se obrátili na strážníky, kteří jim poskytli součinnost. Už jen přítomnost hlídky muže zklidnila, a když jej strážníci vyzvali k provedené orientační dechové zkoušky, nestačili se divit. Přístroj naměřil hodnotu 3,9 promile alkoholu v dechu. Na místo byla strážníky okamžitě přivolána záchranka, která muže převezla k dalšímu vyšetření do nedaleké nemocnice. Výjezdová hlídka, kvůli mužově možné agresivitě, poskytla zdravotníkům bezpečnostní doprovod při převozu. Muž bude po vystřízlivění a propuštění z nemocničního ošetření, za přestupek proti občanskému soužití, strážníky dořešen.

Strážníci převezli domů seniorku, které se udělalo nevolno…nevolnost seniorky (83) nahlásil strážníkům provozovatel kavárny na třídě Míru. Muž uvedl, že ženu před jeho provozovnou postihla náhlá nevolnost. Paní usadil na lavičku a podal jí sklenici vody. Operační města na místo okamžitě vyslal výjezdovou hlídku, která při své jízdě využila výstražného zařízení. Seniorka strážníkům uvedla, že se jí zamotala hlava a lékařské ošetření nepožadovala. Paní dále řekla, že bydlí nedaleko a cestu zpět tak zvládne sama. Strážníci nenechali dámu v nesnázích a odvezli ji služebním vozem domů, kde ji předali manželovi (86). Chvíli na místě zůstali, aby se ujistili, že je žena v pořádku, a poté pokračovali v další služební činnosti.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice