Události ze dne 10. 5. 2016

Při ohřívání jídla muž usnul, jako první zasáhli strážníci. Jaro a propuštění z výkonu tresu udělalo své. Otrávené návnady vyděsily pejskaře.

Události ze dne 10. 5. 2016

Při ohřívání jídla muž usnul, jako první zasáhli strážníci …krátce po páté hodině ranní zavolal na tísňovou linku muž, který ucítil v bytovém domě silný zápach kouře, ovšem na souseda se nebyl schopný dozvonit. Strážníci ihned vyjeli na místo, po neúspěšném zvonění a bouchání tedy vykopli dveře a dostali se do silně zadýmeného bytu. Jako první prohledali byt, aby zjistili, kolik se v něm nachází osob a zda jsou v pořádku. V křesle spal muž, kterého strážníci probudili a okamžitě vyvedli ven. Poté se vydali do kuchyně, odkud dým vycházel. Na plotně byl připálený špekáček, který strážníci pohotově zlikvidovali vyhozením z okna, jelikož se nacházeli v přízemním bytu, tak nehrozilo žádné nebezpečí. Vyděšený a rozespalý osmatřicetiletý muž poté hlídce potvrdil, že si chtěl ohřát buřt, ale usnul, voda se vyvařila a uzenina se začala připalovat. Díky včasnému oznámení i zásahu městské policie se muži nic nestalo, k újmě přišly pouze dveře a vyhozený hrnec. Na připečeném buřtu si nakonec pochutnal pes jdoucí kolem místa události.

Jaro a propuštění z výkonu tresu udělalo své…na tísňovou linku zavolal pohoršený muž, který oznámil, že v parčíku v Husově ulici vidí pár, který se oddává sexuálním hrátkám. Strážníci tuto dvojici oddávající se rozkoši nalezli u zídky za větvemi stromů. Při projednávání přestupku zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže, který byl čerstvě propuštěn z výkonu trestu, a přijela si pro něj jeho přítelkyně. Radostné shledání bylo tedy nabito i patřičnou vášní, kterou se dvojice bohužel rozhodla uhasit na veřejnosti. Za přestupek proti veřejnému pořádku uložili strážníci blokovou pokutu a milencům doporučili vyhledat soukromí hotelového pokoje.

Otrávené návnady vyděsily pejskaře…na procházce se svými psy byla velmi ostražitá žena, která si všimla pohozených návnad. Ihned uvědomila městskou policii, která jela oznámení prověřit. Na místě strážníci zajistili několik kousků nakrájené uzeniny, která obsahovala červené granule. Pohozené návnady strážníci posbírali, zadokumentovali a pro podezření z trestného činu uvědomili kolegy ze státní policie, kteří si případ převzali. Tento nález byl hlášen a evidován pouze v Rosicích nad Labem v Chelčického ulici. V této lokalitě si tedy dejte pozor při venčení domácích mazlíčků.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice