Události ze dne 31. 5. 2016

Muž dostal epileptický záchvat, první pomoc poskytli strážníci. Seniorka chtěla, aby ji řidič autobusu dovezl před dům, když neuspěla, požádala strážníky.

Události ze dne 31. 5. 2016

Muž dostal epileptický záchvat, první pomoc poskytli strážníci…při preventivní kontrolní činnosti si motorizovaná hlídka všimla muže ležícího na zemi a nad ním stojící ženu. Strážníci ihned zastavili. Zjistili, že se jedná o muže bez domova, který je epileptik a zrovna dostal jeden ze svých záchvatů. Hlídka poskytla nemocnému muži první pomoc, uložila jej do stabilizované polohy, z úst mu odstranila zvratky a počkala u něj až do příjezdu záchranky, která si muže převzala do péče. Pětačtyřicetiletý muž si navíc při pádu na zem způsobil tržné poranění hlavy, jeho cesta tedy vedla k dalšímu ošetření do Krajské nemocnice Pardubice.

Seniorka chtěla, aby ji řidič autobusu dovezl před dům, když neuspěla, požádala strážníky…zpestření své služby zažil řidič městské hromadné dopravy. Do autobusu mu totiž nastoupila žena, která se tvářila, že neví, kde je a kam chce jet. Řidič se proto obrátil na tísňovou linku 156 a požádal o pomoc. Na konečné zastávce si tedy na autobus se zmatenou pasažérkou počkali strážníci. Z autobusu vystoupila, jim velmi dobře známá, čtyřiasedmdesátiletá, žena z Pardubic, která má u městské policie již 12 záznamů. Nejčastěji za drobné krádeže a za žebrání. Při projednávání celého případu se ukázalo, že žena si je velmi dobře vědoma toho co dělá, a kde se nachází. Podle jejích slov pouze chtěla, aby ji autobus dovezl přímo do místa bydliště. Když viděla, že ji tento plán nevyšel, zkusila to samé i na strážníky a požadovala odvoz i od nich. Jelikož seniorka nebyla ohrožena na zdraví ani na životě, hlídka její žádosti nevyhověla a domů tak musela pokračovat „po svých“.  

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice