Události ze dne 14. 6. 2016

Čtyřletá výletnice jezdila bez dozoru dospělého na koloběžce kolem rušné silnice. Muž pod vlivem alkoholu odmítl spolupracovat se strážníky. Skončil na záchytce.

Události ze dne 14. 6. 2016

Čtyřletá výletnice jezdila bez dozoru dospělého na koloběžce kolem rušné silnice…na tísňovou linku 156 zavolala pardubickým strážníkům pozorná žena. Uvedla, že malá holčička (věk odhadla na 3-4 roky) sama, bez doprovodu dospělého, přejížděla čtyřproudou silnici na S. K. Neumanna. Žena holčičku zastavila a zeptala se jí, kde má rodiče. Malá slečna řekla, že neví, že je sama. Zatímco oznamovatelka telefonovala se strážníky, k holčičce přišel muž a odvedl ji do nedalekého panelového domu. Ženě se tato situace nelíbila a operační města jí přislíbil, že uvedenou událost prověří. Vyptal se jí na popis holčičky a muže. Další upřesňující informace byla, že malá slečna ženě řekla, ve kterém patře bydlí. Strážníci pomocí kamer zjistili, že dívenka jezdila skutečně po chodníku podél rušné silnice bez doprovodu od ulice Arnošta z Pardubic. Na místo vyslaná hlídka provedla šetření a rodiče holčičky dohledala v jednom z bytů označeného bytového domu. Matka uvedla, že dceři (4) dovolila zajezdit si na koloběžce na parkovišti u domu a vůbec netušila, že se vydá na více než kilometrový výlet. Oním mužem, který si ji u domu přebíral, byl skutečně její otec. Rodiče byli upozorněni na nebezpečnost celé situace. V plném rozsahu si tuto skutečnost uvědomovali a strážníkům přislíbili, že se již nebude opakovat.

Muž pod vlivem alkoholu odmítl spolupracovat se strážníky. Skončil na záchytcestrážníci přijali na tísňové lince 156 oznámení, kdy muž uvedl, že je hostem v restauraci, kde údajně někteří z hostů zde mají s sebou děti, které pobíhají po restauračním zařízení. Oznamovatel uvedl, že si myslí, že vzhledem k pokročilé hodině (21:29 hod.) by děti měly být od osmi hodin doma v posteli. Na místo byla vyslána výjezdová hlídka. Ta zjistila, že u předzahrádky restaurace si opravdu hrají děti hostů. Hlídka dále zjistila, že oznamovatel poučoval rodiče o tom, jak má probíhat výchova dítěte. Také je měl slovně urážet. Strážníci oznamovatele opakovaně vyzvali k prokázání totožnosti. Ten ale udával nesmyslné údaje a nepředložil mužům zákona požadované doklady. Protože byl zcela zjevně pod vlivem alkoholu, strážníci jej vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, což muž odmítl.  Protože strážníci nebyli schopni řádně zjistit mužovu totožnost, rozhodli se jej převézt na příslušné obvodní oddělení policie. Zde již byla jeho totožnost za pomocí policejních kolegů nade vší pochybnost zjištěna. Muž byl znovu vyzván k dechové zkoušce. Výsledkem bylo 1,94 promile alkoholu v dechu. S hlídkou stále nespolupracoval a byl na muže zákona značně arogantní. Vzhledem k tomu, že neovládal své jednání, chování a mohl se ohrozit na zdraví, bylo strážníky rozhodnuto o jeho převozu na záchytku. Před jeho uskutečněním začal muž klást aktivní odpor, proto strážníci použili donucovacích prostředků (hmaty a chvaty) a následně mu byla přiložena pouta. Na záchytné stanici lékař rozhodl o umístění muže v tomto lékařském zařízení. Po vystřízlivění byl muž (54) za své jednání dořešen v blokovém řízení. Byla mu uložena pokuta ve výši 5000 Kč.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice