Události ze dne 27.- 29. 09. 2013

Ještěr v obýváku. Zmatený senior. Prý hysterka. Umělec z Prahy. Dlužníci v herně. Český Chuck Norris. Strážníci ve střehu.

Události ze dne 27.- 29. 09. 2013

Ještěr v obýváku. Muž (34) oznámil na tísňovou linku 156, že mu po bytě pobíhá ještěr, kterého nedokáže pojmenovat, a co víc, rozhodně mu nepatří. Strážníci se na místo dostavili a zjistili, že se jedná o ještěra druhu Agama ostnatá. Protože muži zákona nenalezli majitele tohoto tvora a ani nezjistili, kudy se do bytu dostal, převezli agamu do útulku ve Štrossově ulici.

Zmatený senior. Občan, jdoucí po ulici Dašická, oznámil na tísňovou linku 156, že se zde pohybuje starší muž (77), který je polonahý, bez bot a evidentně dezorientovaný. Strážníci se na místo dostavili a opravdu zjistili, že senior je sice fyzicky v pořádku, ale vůbec si nepamatuje, co se stalo a proč se nachází před svým domem. Muž, který pomoc přivolal, doprovodil staršího pána se strážníky domů a spolu jej uložili do postele. Při odchodu požádali strážníci sousedy, zda by v případě, že se podobná situace bude opakovat, volali linku 156. Poté místo strážnici opustili.

Prý hysterka... Na žádost pracovníka bezpečnostní agentury byla operačním střediskem městské policie vyslána hlídka strážníků do jedné herny v ulici Kyjevská. Muži zákona byli přivoláni k situaci, kdy si bezpečnostní agentura nevěděla rady s„hysterickou“ ženou, která nešla uklidnit. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o ženu (39), která přistihla svého partnera, kterak se místo rodinných povinností věnuje hazardu. Vyčítala mu, že není schopen finančně zabezpečit domácnost, ale peníze na hazard si vždy najde. Strážníci se snažili ženu uklidnit a poučili ji o možnostech, jak jinak řešit jejich situaci. Žena poté hernu opustila.

Umělec z Prahy. Žena, obývající dům na nám. Legií, volala na tísňovou linku 156, že se po domě pohybuje muž, který chodí od jednoho bytu k druhému a snaží se jednotlivé byty odemknout. Žena tak měla strach o své bezpečí. Přivolaní strážníci na místě zjistili, že se nejedná o zloděje, ale o jednatřicetiletého „umělce z Prahy“, který do Pardubic přijel na vernisáž svých fotografií a v bytovém domě měl domluvený nocleh. Bohužel, sice dostal klíče od bytu, ale cestou „domů“ zapomněl, který byt to je. Své dočasné bydliště tedy hledal systémem pokusu a omylu. Krátce po příjezdu strážníků a s jejich přímou asistencí byt nalezl a hlídka poté místo opustila.

Dlužníci v herně. Zaměstnanci herny v centru Pardubic požádali městské strážníky o pomoc v případě, kdy dva přítomní hosté neměli na zaplacení útraty. Strážníci na místě zjistili jejich totožnost, jednalo se o mladého muže a ženu středního věku, kteří se poté na místě s obsluhou domluvili, jakým způsobem dluh uhradí. Byli strážníky poučeni, že pokud nebude částka uhrazena dle domluvy, může provozovatel herny po těchto „výtečnících“ vymáhat částku v občanskoprávním řízení. S tím oba souhlasili a strážníci místo opustili.

Český Chuck Norris. Na tísňovu linku 156 zavolal okolo druhé hodiny po půlnoci muž, který si stěžoval na hluk v ulici Na Drážce. Přivolaní strážníci na místě zjistili, že hluk působí mladý muž (24) z Domažlicka, který, posilněn alkoholem, kope do vchodových dveří bytového domu, a to tak silně, že se mu „povedlo“ prokopnout skleněnou výplň těchto dveří. Vzhledem k pravděpodobně vyšší způsobené škodě strážníci přivolali hlídku PČR.

Strážníci ve střehu. Dva zdánlivě nesouvisející případy měly zajímavou dohru. O půl třetí ráno zaznamenal operační městské policie na tísňové lince 156 stížnost řidiče taxi na ženu, která odmítá zaplatit útratu a vulgárním způsobem jej navíc uráží. Strážníci se na místo dostavili a vzhledem k tomu, že silně opilá mladá žena nebyla schopna ovládat své jednání a chování, byla převezena na záchytku. V tomto lékařském zařízení bylo při soupisu věcí umístěné ženy zjištěno, že tato měla u sebe kabelku i s doklady, které jí ovšem nepatřily. Přítomní strážníci na tuto skutečnost upozornili operačního městské policie a téměř ve stejné době nahlásila jiná žena, že ji někdo odcizil kabelku spolu s doklady, finanční hotovostí a dalšími věcmi. Strážníci proto celou věc prověřili a zjistili, že se jedná o kabelku, která se nachází na záchytné stanici. S důvodným podezřením na spáchání trestného činu byla celá záležitost neprodleně předána Policii ČR. Policisté se se skutečnou majitelkou kabelky spojili a domluvili na dalším postupu.

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice