Události ze dne 23. 09. 2013

Nedbal vyhlášky města. Došel benzín, strážníci pomohli. Agresivní mladík z azylového domu.

Události ze dne 23. 09. 2013

Nedbal vyhlášky města. Strážníci městské policie přijali na tísňovou linku 156 oznámení o muži, který se pohyboval před halou ČD a kouřil na zastávce, což obtěžovalo ostatní občany. Přivolaná hlídka na místě zajistila muže cizí národnosti, nevábného vzhledu, který odpovídal popisu a kouřením na veřejném místě porušoval vyhlášku města. Strážníky během řešení vzniklé situace zaujala jeho taška, která byla plná nové kosmetiky. Přestože strážníkům vysvětloval, že zboží použije pro své zkrášlení, nedokázal doložit původ zboží. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti, ale ten jim předložil neplatný občanský průkaz. Hlídka proto na místo přivolala Policii ČR, oddělení cizinecké policie, která si záležitost převzala.

Došel benzín, strážníci pomohli. O tom, že i strážníci konají dobré skutky se přesvědčila řidička z Pardubic. Městští strážníci přijali žádost o pomoc od řidičky, která zůstala stát s nepojízdným vozidlem v ulici kpt. Jaroše. Muži zákona se na místo dostavili a zjistili, že mladé ženě došel benzín. Strážníci ženě pomohli a ta mohla po několika minutách místo opustit a pokračovat v jízdě.

Agresivní mladík z azylového domu. Personál azylového domu zavolal na tísňovou linku 156 o pomoc. Značně opilý a agresivní klient napadal personál tohoto domu a to dosti nevybíravím způsobem. I přivolaní strážníci měli s mužem (28) značnou práci, nicméně jej převezli na záchytku a tam mu lékař naměřil 2,5 promile. I přes tento „výkon“ muž pokračoval ve svém jednání a začal napadat i zdravotníky. Strážníci byli proto nuceni použít hmaty, chvaty a dokonce i slzný plyn k uklidnění muže, který nakonec na záchytce strávil noc a jeho extempore bylo vyřešeno blokovou pokutou.

 

Čtěte také…

Přestupky 6. 1. 2022

6. 1. 2022 | Oddělení řešení přestupků se stěhuje na Chrudimskou ulici

Strážníci spolu s HC Ronal Group hráli pro dobrou věc

10. 9. 2021 | Na pomoc Sofince se podařilo vybrat 77 tisíc korun

III. Benefiční hokejové utkání na podporu malé Sofinky se blíží

30. 8. 2021 | Strážníci vyzvou tým HC Ronal Group

 

© Městská policie Pardubice